Nemokamasatsiėmimas

Nemokamas

atsiėmimas

Paruošimeprekę per dieną

Paruošime

prekę per dieną

Duomenųsaugumas

Duomenų

saugumas

Nemokamaspristatymas nuo 20€

Nemokamas

pristatymas nuo 20€

Pristatymasį užsienį

Pristatymas

į užsienį

Informacija:
+37063021094 +37063021094  |  info@pirktuve.lt
Informacija:
+37063021094  |  info@pirktuve.lt
Pageidavimai (0)

TOP 50 gyvūnų ūkių visoje Lietuvoje

2022-08-23
TOP 50 gyvūnų ūkių visoje Lietuvoje

Norite vaikus supažindinti su gyvūnais, parodyti, kaip atrodo kaimas ar leisti paglostyti triušiuką? Tuomet šis straipsnis kaip tik Jums. Dalinamės net 50 gyvūnų ūkių, kurie suskirstyti patogiai pagal apskritis. Dalis šių vietų, Jums bus tikrai žinomos ir girdėtos. Kita dalis apie kurią, garantuojame nežinojote – maži šeimos ūkiai. Tad vaikams čia leiskite pasijusti lyg tikrame kaime pas močiute.

VILNIAUS APSKRITIS

1. ELNIŲ SPA (Širvintų rajonas)

Elnių spa rasite netoli Kernavės. Nors elniai iš prigimties baikštūs, tačiau garantuojame, jog čia atvykę, rasite jų labai daug prie aptvaro. Jie žino, kad atvykę svečiai juos maitina. Nereali patirtis ir smagumas tiesiog garantuotas. Elniai mėgsta beveik visas daržoves ir vaisius – tad prieš važiuodami, nepamirškite pasiimti lauktuvių. Svarbu – sekite nuorodas, nes navigacija gali suklaidinti. Daugiau informacijos – deerspa.

2. ALPAKŲ PIEVA (Vilniaus rajonas)

Alpakų pieva – tai augantis, nuostabių gyvūnų ūkis. Čia vaikų lauks švelniausio kailiuko alpakos ir nuostabus laikas gamtoje. Be to, tai ideali vieta pabėgti nuo miesto šurmulio ir triukšmo. 

Daugiau informacijos ČIA

3. PELĖDŲ PARKAS (Rudamina)

Pelėdų parkas – vieta visai netoli Vilniaus, kur turėsite galimybę susipažinti su įvairių rūšių pelėdomis iš arčiau, pajausti šių nuostabių gyvūnų didingumą. Parko šeimininkai – be galo atsidavę ir labai myli šiuo gyvūnus, todėl parkas toks išpuoselėtas ir jaukus. Rekomenduojama prieš apsilankant pasiskambinti. Daugiau info ČIA

4. ZOOPARK VILNIUS (Vilnius)

Neįtikėtina vieta, kuri patiks bet kokio amžiaus vaikams, o ir suaugusiųjų nepaliks abejingų. Svarbiausia – ją galite lankyti bet kokiu oru. Čia rasite daugiau kaip 80 rūšių gyvūnų: pamatysite lemūrų šeimą, Pietų Amerikos džiunglių beždžionėles, surikatas, ir daug kitų gyvūnų iš viso pasaulio! Labai rekomenduojame. O smagiausia dalis, kad gyvūnus galėsite paglostyti ir pamaitinti. Daugiau info ČIA

5. ARKLIŲ SLĖNIS (Vilniaus r.)

Tai – reabilitacinė erdvė sužalotiems ir savininkų atstumties. Čia galite su vaikais atvykti aplankyti arklius, juos pažinti, pamaitinti ir paglostyti. Būtina suderinti iš anksto atvykimo laiką.  

6. VOKĖS VINGIO ALPAKOS (Vilnius)

Pagaliau alpakas galima aplankyti ir su Jomis susitikti pačiame Vilniuje. Svarbiausia, kad čia atvykti galite ne tik savaitgaliais, bet ir po darbų ir pamokų – alpakų vakarienei. Tik nepamirškite prieš apsilankymą pasiskambinti. Daugiau info ČIA 

7. LAIMĖ DABAR ŪKIS (buvęs INDRIULIŠKIŲ ŪKIS) (Širvintų rajonas)

Sodybos šeimininkė, kaimą be galo mylinti mama Justina, čia priima visus norinčius aplankyti jauną ir besikuriantį ūkį, pabūti su gyvūnais, juos pamaitinti, paglostyti, pakalbinti. Čia pat galite ir pajodinėti su arkliais, o panorėjus šeimininkai suorganizuos ir žygį po miškus.

8. AŽUMIŠKĖ II (Švenčionių rajonas)

Apie šia vietą rasite labai nedaug informacijos internete. Tai viensėdis Švenčionių rajono savivaldybėje. Čia dideliuose aptvaruose ganosi daugybė danielių, kuriuos galite drąsiai maitinti ir pabendrauti. Norėdami rasti šią vietą, į navigaciją veskite Ažumiškė II ir nepamirškite su savimi pasiimti obuolių, morkų ir kitų skanėstų gyvūnams. 

9. TRYS PARŠELIAI (Trakų rajonas)

Tai išskirtinė vieta ir pirmieji saugūs namai fermos gyvūnams Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Čia nuolatiniai namai suteikiami nuo paskerdimo, iš fermų ir blogų gyvenimo sąlygų išgelbėtiems gyvūnams. Čia galite pabendrauti su gyvūnais, pažinti jų asmenybes ir suprasti, kad kiekvienas gyvūnas yra vertas žmogaus pagarbos ir meilės. Daugiau info  ČIA

KAUNO APSKRITIS

10. MYLIU KAIMĄ (Kaišiadorių rajonas)

Viena mūsų mylimiausių vietų aplankyti gyvūnus Lietuvoje. Miške įkurtoje poilsiavietėje – rančoje vaikai turi galimybę bendrauti su įvairiais draugiškais gyvūnais, pajodinėti žirgu arba poniu, palakstyt didelėj pievoj kartu su ožkomis, paglostyti triušius, palesinti vištas, žaist lauko žaidimus, suptis sūpynėse, pamankštinti pėdas basakojų take. Prieš atvykstant visada būtina susitarti. Daugiau informacijos ČIA

11. ZOOPARK KAUNAS (Kaunas)

Tai Vilniaus Zoopark brolis dvynys Kaune, kurį labai rekomenduojame aplankyti. Jis taip pat randasi po stogu, tad galite lankyti bet kuriuo metų laiku. Zoopark – tai pirmieji Lietuvoje kontaktiniai gyvūnų parkai. Čia vyksta įvairios edukacijos, ekskursijos, o jei labai mylite gyvūnus – galite net ir gimtadienį atšvęsti. Daugiau info ČIA

12. JONAVOS ALPAKOS (Jonavos rajonas)

Alpakos – labai smalsūs ir švelnūs gyvūnai. Jų snukučius visada puošia šypsenos, jų buvimas šalia mažina stresą ir žadina gerumą širdyje. Mažytis, bet jaukus alpakų ūkis yra įsikūręs Jonavoje šalia 2-ojo tvenkinio. Turbūt nežinome nei vieno vaiko, kuris būtų abejingas šiems gyvūnams. Daugiau info ČIA 

13. ŠILĖNGIRĖS SLĖNIS (Biršonas)

„Šilėngirės slėnis“ – puiki vieta nedidelei šeimos išvykai su vaikais. Tai mažas šeimos ūkis, kur galėsite pasivaikščioti gamtoje ir pasidaryti šeimos iškylą. O vaikai labai iš arti galės susipažinti su gyvūnais ir juos pamaitinti. Ūkyje Jūsų lauks ir nedidelė senosios žemės ūkio technikos ekspozicija. Labai rekomenduojame apsilankyti, ypač jei lankotės Birštone. 

14. GYVAS KALNAS (Kaišiadorių rajonas)

Gyvas kalnas įsikūręs Kaišiadorių rajone. Tai yra šeimos ūkis, kuris gyvuoja jau 21 metus. Ūkyje galima pamatyti įvairiausių gyvūnų, pradedant mažais, ką tik išsiridenusiais, viščiukas, baigiant poniais ir kitais didesniais gyvūnais. Čia juo galėsite paglostyti, pamaitinti ir betarpiškai pabendrauti. Geros emocijos visai šeimai garantuotos. 

Daugiau info ČIA

15. LAISVALAIKIO SLĖNIS (Jonava)

Puiki vieta, kurioje vaikai gali pamaitinti gyvūnus bei smagiai praleisti laiką gamtoje. 

MARIJAMPOLĖS APSKRITIS

16. ĄŽUOLŲ VILA  (Kazlų Rūdos rajonas)  

Ąžuolų vila – tai be galo jaukus ir mažutis šeimos ūkelis. Jo šeimininkai į kaimą pabėgo vos prieš keletą metų. Čia rasite įvairių paukščių, gyvūnų ir sodybą, kuri tiesiog spinduliuoja jaukumu ir ramybe. Tobula vieta fotosesijoms.

Daugiau informacijos ČIA 

17. OŽIUKŲ MOKYKLA (Šakių raj.)

Užsispyrusių ir išdykusių ožiukų ūkis, kuriame vaikai galės juos paglostyti, pamaitinti ir susidraugauti. Ūkyje taip pat rasite ir kitų naminių gyvūnų.

18. ŠUNSKŲ FAZANYNAS (Marijampolės rajonas)

Tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima susipažinti su įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Neabejojame – daugelis vaikų tikrai nėra matę tokio paukščio. Rekomenduojama prieš apsilankant pasiskambinti. Daugiau info ČIA

19. KRISTIANO APLAPKOS (Kazlų rūda)

Labai smagi vieta pabendrauti ir susidraugauti su mielosiomis alpakomis. Svarbu – gyvūnus galima maitinti tik šeimininkų duotu maistu, savo atsivežti negalima.

20. KAVARIJOS ZOO (Kalvarija)

Šiame zoo gyvena egzotiniai gyvūnai iš įvairių pasaulio kraštų: guanakai, tigrai, zebrai, vilkai, alpakos, lamos ir dar daug kitų. Tarp daugybės žinduolių eksponuojami ir paukščiai: stručiai, povai, balandžiai, papūgos. Šiuo metu mūsų zoologijos sode yra virš 40 egzotinių ir naminių gyvūnų rūšių. Taip pat čia yra puiki žaidimų aikštelė vaikams.

TAURAGĖS APSKIRITIS 

21. NEMUNO ALPAKOS (Jurbarko raj.) 

Dar viena puiki vieta su nuostabiais šeimininkais, kur galite susipažinti su draugiškosiomis alpakomis. Dėl apsilankymo rekomenduojame susitarti iš anksto.

UTENOS APSKRITIS

22. ANŪKIS (Anykščiai)

Čia su vaikais pasijusite tarsi kaime: galėsite pamatyti bei pašerti, paglostyti vaikštinėjančias avis, ožkas, karves, arklius, įvairius paukščius, įeiti į triušių aptvarą. Taip pat čia gausu ir įvairių pramogų, yra galimybės švęsti įvairias šventes. Nutolęs vos kilometrą nuo Anykščių. Labai rekomenduojame apsilankyti. Daugiau info ČIA

23. LAPĖS SLĖNIS AVM (Zarasų raj.)

Čia galėsite pajodinėti su žirgais, susipažinti su įvairiais gyvūnais ir išgirsti įdomiausių pasakojimų iš sodybos šeimininkų. Čia auginami grynaveisliai žirgai, Anglo Nubian ožkos, Šiurkščiavilnės avys, veisliniai ūkiniai paukščiai.

24. TRIUŠIUKŲ SLĖNIS (Utenos rajonas)

Triušiukų slėnyje galima susipažinti su daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų, taip pat pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais. Garantuojame, kad neliks nei vieno abejingo šiem mieliems gyvūnams. O vaikams tai bus nepakartojama patirtis. 

25. ŠILELIO TRIUŠIUKŲ TVIRTOVĖ (Anykščių r.)

Šalia Lajų tako, Anykščių šilelyje, toje pačioje vietoje, kur yra Anykščių basų kojų takas ir Išnykusių gyvūnų skulptūrų parkas - nauja pramogų erdvė – Šilelio triušiukų tvirtovė. Čia įrengtas 500 metrų kliūčių ruožas, kurį įveikti prireiks ištvermės ir įgūdžių. Įveikus kliūčių ruožą pasieksite tvirtovę: čia atsiveria šilelio panorama su laisvėje lakstančiais triušeliais, kuriuos galima ir pamaitinti, ir pabūti jų apsuptyje.

26. PAUKŠČIŲ KAIMAS (Ignalinos rajonas)

Tai nuostabi vieta Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur galėsite išvysti daugybę įvairių paukščių. Garantuojame, tokių nebūsite tikrai matę. Galima užsisakyti labai įdomias edukacines programas. 

27. SAFARI PARKAS (Anykščių raj.)

Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų - čia laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highland raguočiai ir išdykauja lamos, asiliukai, alpakos bei muflonai. Galima pažvelgti į gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje.

Parką galima lankyti tik važinėjant parko visureigiu, todėl būtinos vairuotojo teisės. 

28. „ALPAKALNIS“ (Molėtų raj.)

Tai  kol kas nedidelis ir besikuriantis ūkis, kuriame kiekvienas gyvūnas auginamas tarsi būtų šeimos narys. Jei būsite šiame regione, būtinai nuvykite paglostyti alpakų ar susipažinti su įvairiais gyvūnais. 

ŠIAULIŲ APSKRITIS

29. DARGAIČIŲ ZOO (Šiaulių rajonas)

Dargaičių zoo istorija prasidėjo nuo alpakų auginimo. Tačiau šiuo metu čia galite išvysti alpakas, lamas, kupranugarį, asiliukus, stručius, ponius, triušius, mini olandiškus ožiukus, avytes ir kitus gyvūnus.

Smagiausia dalis, kad visus šiuo gyvūnus galėsite paglostyti ir pamaitinti. O kur dar daygybė pramogų, kurios laukia Jūsų zoo. Daugiau informacijos ČIA

30. MARGAS PONIS (Pakruojo rajonas)

Tai mamos Apolonijos išsipildžiusi svajonė ir nuostabus nedidelis žirgynas, kuris sužavės kiekvieną. Čia Jūs galite betarpiškai supažindinti vaikus su mažaisiais poniais ir kitais gyvūnais, rengti asmenines šventes ir fotosesijas. Garantuojame – vieta tikrai sužavės. Būtina susitarti dėl apsilankymo. 

31. RAIBA PLUNKSNA (Šiaulių rajonas)

Čia auginama labai daug įvairiausių paukščių, graužikų, laukinių gyvūnų ir begalės rūšių ožkyčių ir avyčių. Visus gyvūnus galima maitinti savo atsivežtu maistu (morkos, obuoliai, salotos, kopūstai). 

32. TRIUŠIUKŲ SALA (Naisiai)

Triušių saloje vasaros sezono metu laisvai gyvena daugybė triušių. Jei gyvena aptvarke, tačiau į aptvertą teritoriją eiti negalima. Taip pat šeimininkai prašo nemaitinti gyvūnėlių. Teritorija labai sutvarkyta, puiki vieta pasivaikščioti ir išsimaudyti. 

33. ŪKIS  „GAMTOS KIŠENĖJE“ (Šiaulių r.)

Nedideliame ūkyje laikomi įvairūs gyvūnai, pieninės avys. Čia pasijusite kaip pas močiutę kaime, o ir vaikams tai bus nepakartojama patirtis. Čia galima ir apsistoti mažame namelyje. 

PANEVĖŽIO APSKRITIS

34. PANEVĖŽIO ALPAKŲ ŪKIS (Panevėžio rajonas)

Panevėžio alpakų ūkis yra puiki vieta mažiems ir dideliems smagiai praleisti savaitgalį gamtoje ir susipažinti, kaip gyvena alpakos. Alpakos – labai švelnūs, smalsūs ir jaukūs terapiniai gyvūnai. Bendravimas su jomis suteikia daug gerų emocijų. Čia gyvenančios alpakos pripratusios prie bendravimo su žmonėmis, jos leidžiasi glostomos. Prieš vykstant rekomenduojama paskambinti iš anksto. 

35. KRISTINOS IR JURIO MILIŠIŪNŲ AVIŲ ŪKIS (Biržų raj.)

Garantuojame, tiek Jūs, tiek vaikai liksite sužavėti – šiame ūkyje net  800 įvairių veislių avių. Ar galėjote pagalvoti, kad tiek daug jų egzistuoja? O čia galėsite su Jomis susipažinti iš arčiau ir turiningai su vaikais praleisti laiką.

36. PAŠILIŲ STUMBRYNAS (Panevėžio rajonas)

Naujai, gražiai sutvarkyta teritorija. Stumbrus stebėti galima nuo dengtos pakylos – apžvalgos aikštelės, atsikvėpti naujose pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro. 

37. ROKIŠKIO DVARAS (Rokiškio raj.)

Čia rasite daugybę mielų ir žmonėms labai draugiškų gyvūnų, kuriuos galėsite ir paglostyti, ir pamaitinti. 

38. DAPKŲ ŪKIS (Rokiškio raj.)

Šiame ūkyje galėsite susipažinti su įvairiais paukščiais, gyvūnais, pajodinėti ir pamaitinti gyvūnus. Nuostabi vieta su labai draugiškais šeimininkais.

39. SODELIŠKIŲ DVARO GYVŪNŲ ŪKIS (Biržų raj.)

Sodeliškių dvaro teritorijoje, kurioje gausu įvairių pramogų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems gyvena įvairūs gyvūnai - alpakos, elniai. Sodybos šeimininkai mielai kviečia su jais susipažinti plačiau.

40. BISTRAMPOLIO DVARO GYVŪNŲ ŪKIS (Panevėžio raj.)

Mini zoologijos parkas Panevėžio rajone, Bistrampolio dvare. Šiuo metu mūsų ūkyje galite aplankyti įvairius gyvūnus, juos pamaitinti ir paglostyti. Labai gražiai sutvarkyta teritorija. 

ALYTAUS APSKRITIS

41. KARPIŠKIŲ ŽVĖRYNĖLIS (Varėnos rajonas)

Ši vieta gyvūnų mylėtojo įkurtas Dzūkijos zoologijos sodas . Tai sužeistų, išgydytų laukinių gyvūnų prieglauda!

Užsukus į žvėrynėlį galima rasti tai, kam retas liks abejingas. Nuo pačių įvairiausių rūšių paukščių iki vilkų. Čia priglausti sužeisti, pagydyti, sodybos šeimininkų rūpestingai prižiūrimi laukiniai gyvūnai. Žvėrynėlį puoselėja pats sodybos šeimininkas, padedamas žmonos Marytės. Už gyvūnų globą B. Jurgelevičius nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu. Rekomenduojama paskambinti iš anksto. 

42. HAILEDŲ PARKAS (Alytaus rajonas)

Hailendai – tai labai mielai ir draugiškai atrodanti škotiška karvių veislė. Jie turi didelius ragus ir akis dengiančius karčius. Arminų kaime gali susipažinti su šiais unikaliai gyvūnais iš arčiau. Reikalinga išankstinė registracija telefonu +37065631767.

43. VOVERYČIŲ MIŠKELIS (Alytaus rajonas)

Tai vieta, apie kurią tikrai nėra daugelis girdėjęs. Tai nei parkas, nei zoo, tai laisva ir laukinė teritorija, kurioje gyvena voverytės. Nepamirškite riešutukų, garantuojame su jais, tikrai sutiksite daug miško gyventojų, kurie nepraleis progos paragauti šių skanėstų iš Jūsų rankų.

TELŠIŲ APSKRITIS

44. GIRŪNĖ (Plungės raj.)

Vienkiemyje, įsikūrusiame natūralių pievų, miškų ir pelkynų apsuptyje Žemaitijos nacionaliniame parke galėsite ramiai pabūti su ūkio gyvūnais, juos glostyti, myluoti, maitinti, eiti pasivaikščioti su ožkomis laukinėje gamtoje. 

KLAIPĖDOS APSKRITIS

45. LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS (Klaipėda)

Šios vietos turbūt nereikia pristatinėti nei vienam. O aplankyti šį muziejų yra turbūt kiekvienos šeimos tradicija. Labai smagu, kad muziejus nuolat atsinaujina, pristato naujų edukacijų ir projektų, tad drąsiai planuokite išvyką čia, net jei ir lankėtės čia pernai. 

46. MINDAUGO IVANAUSKO ZOO SODYBA (Salantai)

Tai privati Zoo sodyba Salantų miestelyje, Kretingos raj., kuri gyvuoja jau daugiau nei trisdešimt metų. Čia rasite daugybę įdomių gyvūnų, labai gražiai sutvarkytą aplinką, kurioje puikiai su šeima ir vaikais galėsite praleisti laiką. 

47. HBH ŽVĖRINČIUS (Žibininkai)

1 ha miško plote laisvai vaikšto ir plaukioja virš 40 naminių gyvūnų ir paukščių rūšių. Galima kartu su jais vaikštinėti, maitinti specialu maistu, nusifotografuoti ir paglostyti. Būtinai rekomenduojame aplankyti jei lankotės HBH komplekse.

48. VINETU KAIMAS (Kretingalė)

Tai išskirtinė vieta, kurioje tikrai privalu apsilankyti visiems gamtos mylėtojams. Tai ir gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, ir įvairios edukacijos bei pramogos, turistiniai žygiai. O be visa ko, čia gyvena ir 

daugybė įvairių gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių.  Vaikai gali juos pamaitinti, glostyti. 

49. RADAILIŲ DINO PARKO ZOO (Klaipėdos rajonas)

Šis parkas – tai visiškas vaikų rojus. Nors gyvūnų parkas nėra didelis, tačiau vaikams jis tikrai patiks. Galima užeiti į gyvūnų aptvarus, juos paglostyti ir ramiai pabūti po visų aktyvių pramogų. Labai rekomenduojame šį parką. 

50. ČIOBRELIŲ ROJUS (Klaipėdos rajonas)

Čiobrelių rojus yra nedidelis alpakėlių ūkis Klaipėdos rajone. Svarbu – ūkį aplankyti galima tik iš anksto užsiregistravus.