Nemokamasatsiėmimas

Nemokamas

atsiėmimas

Paruošimeprekę per dieną

Paruošime

prekę per dieną

Duomenųsaugumas

Duomenų

saugumas

Nemokamaspristatymas nuo 20€

Nemokamas

pristatymas nuo 20€

Pristatymasį užsienį

Pristatymas

į užsienį

Informacija:
+37063021094 +37063021094  |  info@pirktuve.lt
Informacija:
+37063021094  |  info@pirktuve.lt
Pageidavimai (0)

Naujienos

Pažintiniai takai Lietuvoje, tinkami lankyti ir su kūdikiais

Pažintiniai takai Lietuvoje, tinkami lankyti ir su kūdikiais

2022-06-13

Lietuvoje – daugiau nei 200 pažintinių takų. Visi jie savaip įdomūs ir gražūs – upių vingiais, žaliuojančiais miškais, gamtos įdomybėmis. Mūsų šios vasaros draugai „Kelionės su vaikais“  atrinko Jums pažintinius takus, kurie geriausiai tiks šeimos išvykoms ir kuriuos lengvai įveiksite net su mažais vaikais.


SVARBU. Rinkdamiesi pažintinius takus visada atkrepkite dėmesį į tako dangą – dažniausiai ji būna natūrali arba medininių lentučių. Pasirinkdami natūralios dangos takus, įvertinkite oro sąlygas. Po lietaus pasivaikščiojimas tokiu pažintiniu taku su vaikais gali būti ne tik nemalonus, bet ir varginantis ar neįmanomas, ypač jeigu vaiką vežatės vežimėlyje. Žemiau pateiktame sąraše rasite tik tuos takus, kuriuos nesunkai įveiksite ir su vežimėliais, ir su vaikais norinčiais važiuoti balansiniu dviratuku ar paspirtuku.

Prieš vykdami, ypač į toliau esančius objektus, visada paskambinkite į vietinį turizmo informacijos centrą ir pasitikrinkite ar takai yra atviri lankytojams, dažnai šiltuoju metų laiku ten vyksta atnaujinimo ir tvarkymo darbai.

Visus takus patogiai Jums suskirstėme pagal apskritis – tad skaitykite, išsisaugokite ir planuokite laiką su šeima gamtoje. Vasara tam puikus laikas!


VILNIAUS APSKRITIS

Strielčiukų žygtakis (Vilniaus m. sav.) – dalis tako puikiai tinka su važiuoti su vežimėliu, tačiau kai kur gali tekti jį trumpai panešti. Ši vieta yra ypač patogi norint pabėgti nuo sostinės šurmulio ir ramiai pasivaikščioti. Yra dvi trasos: 2,5 ir 3,5 km.

Pūčkorių pažintinis takas (Vilniaus m. sav) – daugeliui šis takas yra žinomas dėl Pūčkorių atodangos regyklos. Mes su vaikais rekomenduojame šį taką pradėti nuo Belmonto pramogų komplekso. Labai patogus ir smagus bei vaizdingas pasivaikščiojimas. 

Miško turtų pažintinis takas (Vilniaus r. sav.) – neilgas, vos 1 km. Nors tako danga natūrali, bet dėl lygaus reljefo yra puikiai įveikiamas vežimėliu ar dviratuku.

Varnikų pažintinis takas (Trakų r. sav.) – labai vaizdingas ir populiarus pažintinis takas. Didžioji jo dalis iš medinių lentelių su didesniais tarpeliais, kitą dalį sudaro lygus natūralus kelias, bet su vežimu ši dalis nesunkiai įveikiama.

Pauolios miško takas (Vilniaus r. sav.) – labai mažai žinomas, bet puikiai sutvarkytas, pritaikytas neįgaliesiems, todėl puikiai tinkamas ir su vaikiškais vežimėliais. Prie tako yra daug poilsio vietų, nuorodų ir nedidelių pramogų didesniems vaikams.

Sakiškių rekreacinė poilsiavietė (Vilniaus r. sav.) – mažai žinoma, tačiau puikiaiEuropos Sąjungos lėšomis sutvarkyta vieta. Mediniais takeliais galima apeiti ir pasigrožėti mišku, pailsėti įrengtose poilsiavietėse. Netoli yra ir Zamečkavo skulptūrų parkas. Prie tako yra daug medžio skulptūrų, vaizduojančių miško žvėris, paukščius, grybus ir uogas, kurios pritraukia vaikų dėmesį.

Balto kalno takas (Širvintų r.) – labai tinkamas ramiems pasivaikščiojimams. Visą laiką vingiuoja pušynu, yra kilpinis, todėl grįžtate ten, kur pradedate pasivaikščiojimą. Šioje vietoje yra daug skulptūrų, suoliukų ir informacinių stendų. Taip pat, nuo Baltojo kalno atsiveria nuostabus vaizdas į Neries kilpą.

Gaujos pažintinis takas (Šalčininkų r. sav.) – tako ilgis apie 1,7 km. Yra įrengta 18 labai įdomių stotelių. Tako trasos su natūralia danga ilgis apie 1,4 km., su medžio danga – apie 0,3 km. Dalis tako yra pritaikyta lankymui neįgaliesiems, tad puikiai įveiksite ir su vežimėliu.

KAUNO APSKRITIS

Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinis takas (Kauno r. sav.) – vežimėliu įveikiama ta tako dalis, kuri veda per pelkę, todėl rekomenduojame eiti nuo tako pabaigos, nes miško kelias su vežimėliais neįveikiamas.

Kadagių slėnio pažintinis takas (Kauno r. sav.) – ilgis apie 1,3 km. Šiuo metu vienas žinomiausių pažintinių takų Lietuvoje. Pirmoji pusės kilometro ilgio tako dalis yra pakylėta, lentinė, patogi keliauti ir su vežimėliais, tačiau antroji, deja, nelabai, nes veda stačiais miško keliukais. Vis dėlto pirmąją dalį pamatyti verta, būsite apsupti gamtos grožio.

KLAIPĖDOS APSKRITIS

Aukštumalos pažintinis takas (Šilutės r.sav.)daugiau nei kilometro ilgio pažintinis takas puikiai pritaikytas važiuoti vežimuku, atskleidžia visą aukštapelkės grožį. Pažintinio tako pabaigoje, prie pelkinio ežerėlio, įrengta 3 metrų aukščio apžvalgos platforma.

Baltų mitologijos parkas (Kretingos r. sav.) – pirmasis ir vienintelis Lietuvoje objektas, kuriame susipažinsite su Baltų tautų pirmykštės mitologijos pilna sandara, gyvame miške pamatysite visas pagrindines Baltų dievybių panteono skulptūras. Tai muziejinio, edukacinio, pažintinio ir aktyvaus poilsio miško takas. Taip pat puikus pasirinkimas keliaujant su vežimėliu.

Jauryklos upės parkas (Kretingos r. sav.) – įkurtas būtent pagal tėvų su vaikais poreikius. Parke iš viso įrengta daugiau nei 3 km ilgio naujų sveikatingumo bei gamtinių edukacinių takų su įvairiais mediniais tilteliais ir lieptais. Čia atrasite ir 5 landšafto apžvalgos aikšteles, iš kurių atsiveria įdomių gamtos objektų vaizdai. Netrūks veiklos ir vaikams – rasite ten net kelias vaikų žaidimų aikšteles su smėlio lauku ir laipiojimo įrenginiais, sūpynėmis.

Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas (Neringos sav.) – visiems puikiai žinomas ir vienas gražiausių takų Lietuvoje. Tik labai nedidelė dalis jo yra smėlėta, bet ją puikiai galima įveikti kelias minutes pasinešant vežimėlį. Tako trasa sudaro apie 2 km.

MARIJAMPOLĖS APSKRITIS

Buktos pažintinis takas (Marijampolės sav.) – maždaug 1,5 km takas, kuris idealiai tinka pasivaikščiojimui su mažais vaikais vežimėliuose. Didžiąją tako dalį dengia natūrali danga arba medinis takas, tad jau vaikštantiems vaikučiams nesunkiai įveikiamas. 

Gelgaudiškio pažintinis takas (Šakių raj.) – pažintinis takas, esantis vieno iš didžiausių Lietuvoje Gelgaudiškio dvaro teritorijoje. Einant šiuo taku turite puikią progą pasigrožėti dvaro parku ir tikrai gražiai sutvarkyta teritorija.

TELŠIŲ APSKRITIS

Lopaičių pažintinis takas (Rietavo sav.) – įveikiamas su vežimėliu, gausus informacinių stendų, kurie supažindins jus su paslaptingu Lopaičių mišku. Keliaudami taku, galėsite atsigaivinti devynių šaltinių, sutekančių į Aitros upę, vandeniu, pasigrožėsite upės suformuotu slėniu. Takas veda į Lopaičių piliakalnį.

Šeirės pažintinis takas (Plungės r. sav.) – dalis tako sutampa su dviračių taku aplink Platelių ežerą. Takas yra tiksliai sužymėtas nuorodomis, pradžioje rasite labai išsamų informacinį stendą. Tako danga – sukietintas gruntas (idealus pravažiuoti su vežimėliu).

Germanto ežero pažintinis takas (Telšių r. sav.) – veda per Lietuvos tūkstantmečio parką. Germanto ežero pakrantėje įrengta vandens pojūčių zona, maudykla, vaikų žaidimų aikštelė. Take gausu atokvėpio vietų, sūpynių, skulptūrų. Visai šalia yra kitas, Ilgio pažintinis takas – šis, deja, visai nepritaikytas su mažais vaikais, bet tikrai įdomus. Dalį pažintinio tako sudaro pojūčių (basakojų) takas, skirtas keliauti basomis kojomis per pelkę, birias dangas, akmenis, rąstus, buomus – iš viso 1,2 km aplink Ilgio ežerą.

ALYTAUS APSKRITIS

Žuvinto ežero gamtos takas (Alytaus r. sav.) – takas yra unikalus, nes atrodo kaip vienas ilgas tiltas. Jo ilgis 450 m., takas naujai įrengtas, puikiai tinkantis pravažiuoti su vežimėliais. Šalia jo duris atvėrė ir šiuolaikiškas Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centras, kuris įdomiai moko apie vietos gamtą.

UTENOS APSKRITIS

Šventosios dešiniojo kranto sveikatingumo takas (Anykščių r. sav.) – puikus pėsčiųjų ir dviračių takas su terasomis, poilsio aikštelėmis, nusidriekęs nuo Šventosios upės užtvankos iki pėsčiųjų tilto.

Medžių lajų takas (Anykščių r. sav.) – vienas iš nedaugelio apžvalgos bokštų, į kurį galima pakilti su liftu. Tako pabaigoje yra apžvalgos bokštas, kurio aukštis – 34 metrai. Čia galima apžvelgti Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus.

Dubingių piliavietės pažintinis takas (Molėtų sav.) – einant šiuo su vaikais lengvai įveikiamu taku turite puikią progą pasigrožėti vieno giliausių ir didžiausių Lietuvos ežerų – Asvejos panorama bei susipažinti su Lietuvos istorija.

ŠIAULIŲ APSKRITIS

Mūšos tyrelio pažintinis takas (Joniškio r. sav.) – tai ilgiausias pelkėje esantis lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Lengvai įveiksite jį su vežimėliu.

TAURAGĖS RAJONAS

Plynosios pažintinis takas (Tauragės r. sav.) – nesudėtingas 1,5 km į vieną pusę takas. Vienos krypties, tad atgal grįžti reikia tuo pačiu keliu. Tai medinis takas, kai kur šiek tiek palūžusios lentelės, bet be didesnių problemų įveikiamas vežimėliu.

PANEVĖŽIO APSKRITIS

Pašilių stumbryno pažintinis takas (Panevėžio raj.) – takas neilgas, šiek tik daugiau nei 0,5 km. Jį lengvai įveiksite su vežimėliu, o tuo pačiu susipažinsite su čia gyvenančiais didingais gyvūnais stumbrais.


Kad keliauti su vaikais būtų lengviau, kviečiame į kelionę pasiimti jau paruoštus atostogų knygelių rinkinius, sudarytus atsižvelgiant į skirtingas amžiaus grupes. Rinkinius rasite ČIA

 

 

„KUTIS“ akademijos rinkiniai: smagiausias mažylių ugdymas

„KUTIS“ akademijos rinkiniai: smagiausias mažylių ugdymas

2022-05-12

Pirmųjų metų laikas su vaiku – neįkainojamas. Dauguma tėvelių nori jį praleisti kuo prasmingiau ir kokybiškiau. Augant mažyliui, didėjant jo smalsumui ir gebėjimams tyrinėti mus supantį pasaulį, išauga poreikis ir skirtingoms veikloms. Dažnai sulaukiame klausimų iš mamyčių apie vaikų lavinimą namuose: nuo kokio amžiaus pradėti, kokias lavinamąsias užduotėles parinkti ir pan. Atsakydami parengėme „KUTIS“ akademija rinkinius skirtingoms amžiaus grupėms, į kuriuos sudėjome visas savo ir ugdymo specialistų sukauptas žinias apie ankstyvosios vaikų edukacijos procesą ne tik tėvams, bet ir pedagogams. 

KUTIS akademija šiuolaikiniams vaikams ir tėvams

Genijais ne gimstama, o tampama. Ir kai olimpinio čempiono klausia, kaip jis pradėjo sportininko kelią, šis prisimena savo pirmąją treniruotę. „KUTIS“ akademija – tai pirmosios mažylio treniruotės: nuo taško ir brūkšnelio piešimo iki etapo, kai vaikas bus pasiruošęs mokytis raidžių ir skaičių.

„KUTIS akademija“ skirta šiuolaikiniams vaikams lavinti. Tai ne tik įrankis, bet ir profesionali priemonė tėvams, norintiems juos ugdyti ankstyvame amžiuje, bet nežinantiems nuo ko pradėti.  Rinkiniuose tėvai ras ankstyvosios edukacijos lavinimo programą su nuosekliu turiniu. Vaikutis sistemingai keliaus nuo pirmosios pažinties su pieštuku iki  mokėjimo savarankiškai spręsti užduotis.

Net 10 lavinamųjų knygelių kiekviename rinkinyje

Visa „KUTIS“ akademijos sistema paremta principu: IŠMOK, ĮTVIRTINK ir DARYK. Kiekvieno A, B, C lygių turinį sudaro 6-ios užduočių knygelės ir 4-ios teminės pratybų knygelės. Užduočių knygelės supažindina vaiką su naujomis užduotimis, o pratybų knygelės įtvirtina įgytas žinias.

Rekomenduojame pradėti spręsti nuo 1 užduočių knygelės ir tik išsprendus nuosekliai keliauti prie kitos, o vėliau – prie pratybėlių. Sprendžiant užduotėles, rekomenduojame laikytis principo „vienam kartui – vienas sunkumas“.

Vaikai spręsdami „KUTIS“ akademijos užduotėles išmoks:

 • pažinti save, gyvūnus ir gamtą;
 • laikyti taisyklingai pieštuką;
 • naudoti pagrindines mokomąsias priemones;
 • spręsti savarankiškai įvairiais užduotis;
 • piešti raidėms ir skaičiams rašyti reikiamus elementus;
 • kalbėti aiškiai reiškiant mintis.

Su kiekvienu išspręstu užduočių paketu mažylio pasitikėjimas savimi augs. „Kutis“ akademijos paketų turinys palaipsniui ugdys vaiką ir mokys atlikti vis sudėtingesnes užduotis.

Trys rinkiniai – trys amžiaus grupės

Kiekvienas paketas yra skirtas konkretaus amžiaus vaikui ir ankstinti jo nerekomenduojame. Tačiau, jei „KUTIS“ akademijos užduotis pradėjote spręsti mažyliui būnant 2 metų, galite po A lygio iškart pradėti B. Kadangi  C lygio paketas yra sudėtingesnis, todėl siūlome įtvirtinti naujus įgūdžius ir pradėti spręsti tik sulaukus trejų.

Renkantis, nuo ko pradėti, svarbu atsižvelgti į vaiko amžių, tada – į jo gebėjimus. Pavyzdžiui, jei vaikas nėra įgudęs tvirtai laikyti pieštuko, pradėkite nuo A lygio. Jeigu vaikas jau moka taisyklingai laikyti pieštuką, moka spalvinti, piešti rutuliukus ir brūkšnelius, bet dar nėra sprendęs loginių užduočių – pradėkite nuo B paketo.

Jeigu vaikas jau turi bazinių įgūdžių, bet dar trūksta pasirengimo raidėms ir skaičiams rašyti, C lygio paketas sustiprins vaiko žinias ir padės pasiruošti rašyti. 


A lygio paketą rekomenduojame vaikams nuo 1,5 metų. 

B lygio paketą rekomenduojame vaikams nuo 2 metų. 

C lygio paketą rekomenduojame vaikams nuo 3 metų. 

Užduočių knygelės:

 1. Pirmasis pieštukas;
 2. Pirmosios spalvos;
 3. Pirmieji rutuliukai;
 4. Pirmieji brūkšneliai;
 5. Pirmieji taškeliai;
 6. Pirmieji piešinukai;

Pratybų knygelės:

 1. Namų ir sodo gyvūnai;
 2. Miško gyvūnai;
 3. Daržovės ir vaisiai;
 4. Kiemas ir kitos aplinkos. 

Užduočių knygelės:

 1. Pirmieji skaičiai;
 2. Pirmieji skirtumai;
 3. Pirmieji labirintai;
 4. Pirmieji kojytės apvedžiojimai;
 5. Pirmosios žirklės;
 6. Pirmieji klijai.

Pratybų knygelės:

 1. Tolimųjų kraštų gyvūnai;
 2. Metų laikai ir oras;
 3. Dienos darbai;
 4. Rūbai ir higiena.

Užduočių knygelės:

 1. Pirmieji skaičių jungimai;
 2. Pirmieji spaudukai;
 3. Pirmieji lankstymai;
 4. Pirmieji grupavimai;
 5. Pirmosios emocijos;
 6. Pirmieji darbeliai;

Pratybų knygelės:

 1. Pasakų veikėjai;
 2. Saugus eismas;
 3. Vaikų žaidimai;
 4. Mandagus elgesys;

Perkant 1 ar du rinkinius, taikoma nuolaida KUTIS kuprinei, o perkant visus A, B, C rinkinius – DOVANOJAME. Pasiūlymų ieškokite ČIA

Idėjos, kaip prikelti senus žurnalus naujam gyvenimui

Idėjos, kaip prikelti senus žurnalus naujam gyvenimui

2022-04-20

Jau daugiau nei 10 metų visa Lietuva balandžio mėnesį DARO tvarką ir draugiškai dalyvauja gamtos švarinimo akcijoje. Juk balandis – švaros mėnuo!

Šiais metais siūlome nepamiršti ir savo namų tvarkos, todėl dalijamės idėjomis, kur ir kaip panaudoti perskaitytus žurnalus vaikams ar jau išspręstas užduočių knygeles.

Skirtukai knygoms. Vienas paprasčiausių ir nesunkiai įgyvendinamų darbelių – skirtukai knygoms. Žurnaluose vaikams „Kutis“, „Kiškutis Mikutis“, „Nykštukas“ bei knygelėse gausu ryškiaspalvių lapų ir mielų personažų, kuriuos kerpant ir klijuojant galima pasigaminti žaismingų skirtukų knygoms. 

Pieštukinė. Tiek žurnalų, tiek knygelių viršeliai spausdinami ant kietesnio spalvoto popieriaus, kurį galima susukti į tūtelę ir suklijuoti. Pritvirtinus dugną, išeina graži pieštukinė. Ją galima papildomai dekoruoti personažais ar lipdukais. 

Skirtuko knygai ir pieštukinės pavyzdžiu dalinasi „Kiškučio Mikučio“ redaktorė Rasa Dmuchovskienė, kuri šią idėją įgyvendino su darželio, kuriame dirba, auklėtiniais.

Pintas krepšelis.  Šis darbelis sudėtingesnis, bet rezultatas išties puikus. Šiam darbeliui žurnalo lapus sulankstykite į maždaug 2 cm pločio juosteles. O tada iš jų pinkite krepšelį: 3 juosteles horizontaliai, 3 vertikaliai perkiškite vieną per kitą. Išsamią instrukciją rasite čia: https://youtu.be/a61OX2o7hcE

Pintą krepšelį iš „Kučio“ ir „Kiškučio Mikučio“ žurnalų pagamino mūsų dizainerė – maketuotoja Reda Žukė su vaikais. 

Kitos idėjos. Iškirpus Kutį, Kiškutį Mikutį, Nykštuką ar kitus žurnalų personažus ir priklijavus ant ledų pagaliuko ar popierinio šiaudelio, galima surengti lėlių teatro pasirodymą. O susmulkintus lapus sudėti į naminio gyvūnėlio narvelį ar katės dėžutę. Jei darbelių daryti nesinori, labai svarbu viską išmesti į popieriaus rūšiavimo konteinerį ir taip saugoti gamtą.

Tai tik kelios iš daugybės idėjų, todėl kviečiame kurti ir dalytis mintimis, kaip Jūs panaudojate senus žurnalus ir knygeles!


Velykinė dovana – atsispausdinkite ir spalvinkite!

Velykinė dovana – atsispausdinkite ir spalvinkite!

2022-04-11

Artėjančių šv. Velykų proga mažiesiems draugams DOVANOJAME net 5 spalvinimo lapus piešimui namuose! 

Žurnalų „Kutis“, „Kiškutis Mikutis“ ir „Nykštukas“ kūrėjų komandos dalinasi linksmais piešinėliais vaikams, kuriuos tereikia atsispausdinti.

Tikimės, kad ši nedidelė dovanėlė pralinksmins vaikučius ilgąjį velykinį savaitgalį!


A4 dydžio lapus galite parsisiųskite čia: https://bit.ly/velykine_dovana KIŠKUTIS MIKUTIS – žurnalas visai šeimai

KIŠKUTIS MIKUTIS – žurnalas visai šeimai

2022-04-07 |Gretos Kondrataitės-Paleckienės tekstas

Žurnalo 3–5 metų vaikams KIŠKUTIS MIKUTIS autorė ir kūrėja Rasa Dmuchovskienė kasdien kuria naujas nuotaikingo personažo Mikučio istorijas ir smagias užduotėles,  skirtas ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Šio žurnalo užduotėlės skirtos lavinti mažųjų socialinius įgūdžius, leisti laiką šeimoje smagiai, pasitelkiant patarimus tėveliams, bei padėti lengviau apsiprasti draugų būryje arba darželyje. Tačiau daugeliui šio žurnalo skaitytojų labai įdomu, kaip visgi atsirado kiškutis Mikutis, koks jis yra iš tiesų ir kokios užduotėlės jam pačiam patinka labiausiai. Apie tai  pasakoja KIŠKUČIO MIKUČIO autorė R. Dmuchovskienė.


Rasa, papasakokite kaip Jums kilo idėja sukurti žurnalą vaikams KIŠKUTIS MIKUTIS? 

Visų pirma buvo sukurta sėkminga knygelė KIŠKUTIS MIKUTIS, DIENELĖ. Personažas kiškutis Mikutis leidykloje buvo naudojamas ir anksčiau, knygelės kūrimas padėjo šiam personažui atsinaujinti. Kolegos į mano pasiūlytą temą iš pradžių žiūrėjo skeptiškai, populiariausios temos  vaikams – spalvos, skaičiai, o čia DIENELĖ. Dirbdama darželyje, žinau, kaip svarbu vaikui dienotvarkė, pasikartojančios rutinos. Kiekviename DIENELĖS puslapyje vaikutis atpažįsta save: kartu su Mikučiu jis keliasi, prausiasi, valgo, eina žaisti, atlikti savo mylimas užduotėles, susitikti su draugais. DIENELĖS knygelė labai sėkmingai parduodama Lietuvoje bei išleista net 10 skirtingų šalių. Po to atsirado visa serija knygelių su kiškučiu Mikučiu: apie gimtadienį, jausmus, keliones, aprangą, skaičius ir pan.


Žurnalas KIŠKUTIS MIKUTIS skirtas 3–5 metų vaikams. Kokių įgūdžių jis moko tokio amžiaus vaikučius?

Svarbiausia – mokomės savarankiškumo. Daug užduotėlių, kur Mikutis jau pats apsirengia, mamai padeda kepti pyragus, žaidžia su mažuoju broliuku. Labai reikšmingi tokio amžiaus vaikams ir socialiniai įgūdžiai. Pavyzdžiui, personažas vilkiukas sulaužo žaislą. Kiškutis Mikutis sprendžia draugyste konfliktą ir kartu pataiso sulūžusį žaislą, prilipdydamas teisingą lipduką.

Daug dėmesio užduotėlėse skiriame vaikų fantazijos lavinimui, kūrybiškumo skatinimui. Vaizduojame situacijas kur kiškutis Mikutis pasitelkia empatiją, meilę, gerumą.


Ar tiesa, kad žurnale skirtos užduotys lavina ne tik vaikų kalbėjimo įgūdžius, bet ir bendravimą, padeda vaikams lengviau adaptuotis darželyje?

Knygelė KIŠKUTIS MIKUTIS. DARŽELYJE padeda apsiprasti darželyje. Esu girdėjusi istoriją, kad viena mama išsprendė, prieš pradedant lankyti darželį, KIŠKUTIS MIKUTIS. DARŽELYJE 5 knygeles, kad jos vaikas geriau suprastų darželio rutinas (kaip vaikai kartu miega pietų, valgo drauge prie didelio stalo, sportuoja salėje, vakare tėčiai arba mamos ateina pasiimti vaikų). Tokių situacijų ir užduotėlių gausu ir kasmėnesiniame žurnale KIŠKUTIS MIKUTIS.


Kokių dar lavinančių užduotėlių vaikai gali rasti žurnale KIŠKUTIS MIKUTIS?

Tai žurnalas, sujungiantis šeimą kokybiškam laikui kartu. Tėvai padeda, perskaitydami apie ką užduotėlė, vaikai atlieka: karpo, klijuoja, piešia, atlieka logines užduotis, skaičių pažinimo darbelius. Norėčiau paminėti, kad visos veiklos žurnale lavina vaikų smulkiąją motoriką, o kartu ir smegenų raidą. Net ir atlikdami kirpimo užduotėlę, vaikai naudoja abi rankeles: viena laiko, kita kerpa, taip intensyviau vystosi vaikų smegenų raida, smulkioji motorika, tobulinami įgūdžiai, praversiantys mokyklai.


Tėveliai taip pat žurnale randa veiklos ir patarimų. Kaip manote, ar tai paskatina jų kūrybiškumą?

Daugelio puslapių apačioje galima rasti patarimą, ką dar papildomai šiame puslapyje galima nuveikti: kokį žaidimą gali pažaisti su vaikais arba užduoti papildomą pastabumo klausimą vaikui. Tikiuosi, kad tėveliams šiais patarimais palengvinu bendravimą su vaikais, sujungiu šeimas kūrybiškam laisvalaikiui, padedu labiau suprasti mažųjų užduotėles.


O kaip atsirado pats žurnaliuko herojus?

Mikutis – tai trimetis mano auklėtinis: smalsus, draugiškas, jautrus, naivus. Jis būna visoks: išdykęs, bando gudrauti, bet ne piktavalis. Ne visada kiškučiui Mikučiui viskas pavyksta, bet jis stengiasi viską atlikti teisingai.


Kiškutis taip pat turi ir sesutę su broliuku, tėvelius ir senelius, kuriems skiriamas ne ką mažesnis vaidmuo KIŠKUČIO MIKUČIO žurnale. Ko vaikus moko būtent šie personažai?

Jie man kaip pagalbininkai, sudarant užduotėles: jei kuriu juokingą situaciją – gelbsti senelis kiškis. Jis kaip mažas vaikas kartu krečia išdaigas. Tradicinė senelė – kiškė lepina anūkus, mezga, globoja mažuosius. Vyresnė sesutė kiškutė – vadas, kuri visus sujungia ir organizuoja linksmybes, ši veikėja dalyvauja sudėtingesnėse užduotėlėse. Mažasis broliukas sukuria juokingų situacijų, nes jis dar mažylis, trukdo žaidimuose, išmėto žaislus. Taip ir gimsta užduotėlė: nuvesti linijomis žaislus į lentynas, mašinėles į garažus, kamuolius į dėžę.


Visos žurnale kuriamos užduotėlės yra kurtos Jūsų pačios?

Kiek įmanoma stengiuosi kurti pati. Daug sukaupiu medžiagos, stebėdama vaikų darbelius  darželyje kaip meninio ugdymo mokytoja. Be abejo, būna dienų, kai jau „išsikraunu“ kaip tie elementai, tai tikrai prašau kūrybingų leidykloje dirbančių kolegų pagalbos.


Ar žurnalas leidžiamas tik Lietuvoje?

KIŠKUTIS MIKUTIS verčiamas ir leidžiamas dar 7 pasaulio šalyse: Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Serbijoje. 


Tačiau šis žurnalas nėra vienintelis Jūsų kūrinys, tiesa?

Labai džiaugiuosi išleidusi linksmus pasakojimus apie mišką ir jos gyventojus. Visa tai sutalpinau į trijų knygų seriją SKRUZDĖLIUKAS NEŽINIUKAS. Kadangi ši knyga yra mylima ne tik lietuvių, bet ir latvių, estų, suomių, rumunų, azerbaidžaniečių bei kinų vaikučių, tad jau rašau ir ketvirtą dalį.


KIŠKUTIS MIKUTIS irgi neapsiriboja tik kas mėnesį išleidžiamu žurnaliuku, taip pat yra ir pasakų knygelių serija, papildomos užduočių knygelės. Kokio amžiaus vaikams jos skirtos?

Kiekvieno žurnalo pabaigoje yra pasakėlė. Kai sužinojau, kad mamos išsikerpa ir sega pasakėles, kad galėtų vis skaityti ir skaityti, nutariau išleisti ir Kiškučio Mikučio pasakėlių knygas. Iš viso suplanuotos 7 knygelės – kiekvienai savaitės dienai.


Galbūt ateityje KIŠKUTIS MIKUTIS planuoja savo mažuosius gerbėjus nustebinti dar neregėtomis veiklomis ir žaidimais?

Tikrai taip. Darželyje pastebiu, kad yra vaikų, kurie bijo pradėti brėžti liniją arba labai supyksta, jei neteisingai prilipdo lipduką, todėl sukūriau daugkartinę knygelę. Vaikai drąsiai galės lipinti daugkartinius lipdukus, o su nutrinamu flomasteriu rašyti, trinti ir vėl rašyti. Dar vaikučius džiugina didysis MEGA KIŠKUČIO MIKUČIO žurnalas. Džiuginame vaikus ir kortelių žaidimais.


Vaikų klausimai Kiškučiui Mikučiui:

3 m. Augustė klausia:

Ar kiškutis greitai padaro visas užduotėles ir klauso savo mamos?

Užduotėlės jam labai patinka, kai šalia būna mama, tėtis arba seneliai. Jis dar nemoka skaityti, todėl suaugusieji jam perskaito užduotis. Kiškutis greitai padaro visas užduotis.

Mikutis vieną kartą nepaklausė mamos ir neužsirišo šaliko, eidamas į lauką. Tada labai susirgo. Dabar Mikutis žino, kad mama nori jam tik gero, ir jis klauso mamos.


4 m. Saulė klausia:

Ar kiškutis nebijo koronaviruso?

Kiškutis Mikutis labai saugosi, nes žino, kaip neįdomu sirgti. Jis dažnai plaunasi rankas ir nepamiršta savo žaislų. Juos taip pat išmaudo. Apie Mikučio susitikimą su virusais irgi yra išleista knygelė KIŠKUTIS MIKUTIS. NUGALI VIRUSĄ.

KUTIS – pirmasis užduočių žurnalas 2 – 4 metų vaikams

KUTIS – pirmasis užduočių žurnalas 2 – 4 metų vaikams

2022-04-07

Žurnalo 2–4 metų vaikams KUTIS redaktorė, iliustratorė, dailininkė, edukacijų mažiesiems kūrėja J. Juškaitė-Jakaitienė kasdien kuria naujas nuotaikingo žurnalo personažų istorijas ir smagias užduotėles skaitytojams. Netgi ne skaitytojams, o labiau vartytojams, nes žurnalas skirtas dar nemokantiems skaityti vaikams, visai mažulyčiams, tik artėjantiems prie antrojo gimtadienio.

Kaip jums pavyksta sudominti mažylius, kurie ne tik neskaito, bet dar tik mokosi kalbėti?

Žurnalo, skirto patiems mažiausiems vaikams idėjos sėkmė – jo paprastumas. Kadangi tokio amžiaus vaikas dar neskaito, leidinyje nėra žodžių, tad užduotys pateikiamos viso pasaulio mažyliams suprantama vaizdų kalba. Manau, ši priežastis lėmė, kad lavinamąjį žurnalą KUTIS jau pamėgo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių mažyliai! Žurnalas KUTIS prenumeruojamas, leidžiamas ir ypač pamėgtas Latvijoje, Estijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir Suomijoje. Spalio mėnesį žurnalas pirmą kartą pasveikino ir Serbijos mažylius.

Žurnalo užduotys džiugina, stebina, o svarbiausia – lavina. KUTIS – lyg pirmasis vaiko draugas, kuris padės išmokti paimti pieštuką, jį valdyti, stiprinti pirštukų raumenis ir ruošti rankelę spręsti vis sudėtingesnes užduotis.

Džiugu pastebėti, kad mamos supranta lavinimo svarbą vaiko raidai ir anksti pradeda ugdyti savo mažylius: piešia, kuria kartu, varto knygeles, klijuoja lipdukus, jau ankstyvame amžiuje susipažindina su spalvomis.

Ar užrašas „mano pirmasis žurnalas“ yra vienintelis tekstas KUTYJE?

Ilgą laiką buvo taip, juk mūsų skaitytojai ne tik nemoka skaityti, bet ir raidelių dar dažniausiai nepažįsta. Norėdami padėti tėveliams, žurnalo užduotis pažymėjome simboliais/ ikonomis, grafiškai vaizduojančiais, kuo kiekviena užduotėlė svarbi mažyliui ir ką ji lavina, pavyzdžiui, pieštukas su spalvotais taškeliais žymi užduotį, kurioje vaikas susipažins su spalvomis, jas naudos spalvindamas pieštukais ar tapnodamas piešinuką akvarelėje pamirkytais pirštukais.

Kelerių metų ar mėnesių Jūsų skaitytojas pirmą kartą atsiverčia žurnalą?

Geriausiai tai žino jo mama (šypsosi). Kaip ir vaikščioti, kalbėti, sėdėti ant puodelio kiekvienas pradeda skirtingu laiku, taip ir pažintis su žurnalu KUTIS gali prasidėti jau nuo 18 mėnesių.

O kaip suprasti, kad jau atėjo laikas žurnalui KUTIS?

Laikas gali ateiti bet kada, kai tik kyla noras laikyti rankoje pieštuką, braukyti, vedžioti. Laikas gali ateiti ir nusipirkus žurnalą KUTIS. Pirmą numerį galite įveikti kartu, o paskui tai jau bus mažylio kompetencijų ugdymas. Kuo anksčiau mažieji pradės stengtis atlikti tikslesnį jungimo, piešimo judesį, tuo geriau vystysis akies ir rankos koordinacija, lavės pirštų raumenys, vėliau bus daug lengviau atlikti užduotis darželyje, ruoštis mokyklai.

Ar teisingai Jus supratau, kad KUTIS tinka ir savarankiškai vaiko veiklai, ir užsiėmimui su artimaisiais?

Pirmą numerį gali tekti skaityti kartu su mama ar tėčiu (juokiasi).  Kiekvieno puslapio viršuje grafiškai jau atliktos užduoties pavyzdžiu parodome, ko reikės užduotėlei atlikti ir ką ji lavina. Redakcijoje juokaujame, kad kuriame „kavos pertraukėles“ mamytėms. Įteikdamos savo vaikui KUTĮ, mamos gali tikėtis pusvalandžio ramybės sau ir tiek pat prasmingos veiklos vaikui. Jei norite padirbėti kartu, žurnalas KUTIS tampa įkvėpimu ir fantazuoti, ir analizuoti, kas mažyliui jau sekasi, o kur dar reikės labiau pasistengti.

Kaip pavyksta sugalvoti vis naujas užduotis?

Tikrai viena sudėtingiausių užduočių – išlikti paprastai ir kartu nenuobodžiai mažiesiems kritikams. Išduosiu, naudoju vieną gana stiprų motyvacinį įrankį vaikams sudominti – lipdukus.  Kiekviename žurnale būna apvalūs, dideli, mažoms rankelėms klijuoti pritaikyti 48 lipdukai.

Kokie vaiko įgūdžiai formuojami, atliekant žurnalo užduotis?

Vienas svarbiausių tikslų – paruošti mažylio ranką raidėms ir skaičiams rašyti. Pamažu žaisdamas su brūkšneliais ar taškeliais, juos jungdamas, vaikas vis geriau geba valdyti pieštuką – mokosi jį atitraukti ir vėl priglausti, kada reikia. Mums tai atrodo smulkmena, o vaikui – didelis raidos žingsnis.

Svarbu paminėti, kad žurnalo užduotys kas mėnesį atsikartoja, bet kas kartą vaizduojamos skirtingoje aplinkoje, su skirtingais personažais, skirtingais metų laikais, spalvomis. Prisiminkime, kartojimas – mokslų motina (juokiasi).

Papasakokite apie jūsų kuriamus žurnalo personažus.

Žurnalo logotipas simbolizuoja mažylį su šliaužtinukais. Jo veidas – kaip saulytė, o ausytės pasiskolintos iš vieno mylimiausių vaikų gyvūnų – kiškučio. Taip gimė pagrindinis leidinio personažas, kurio vardas – Kutis. 

Kiti personažai keičiasi pagal sezoną. Žiemos leidiniui netinka tuo metu saldžiai miegantys meškiukai ar varliukai. Šiltuoju sezonu žurnalo puslapiuose svečiuojasi boružėlės, bitutės ir kiti vabaliukai.

Kaip tapote iliustratore ir redaktore?

Pirmaisiais žurnalo iliustracijų kūrimo metais geriausia mano įkvėpėja buvo dukra, kuriai dabar – jau vienuolika. Galima sakyti, žurnalą iliustravau jai, o savo vaikui juk kažko nesuprantamo ir nuobodaus nedarysi. Matau didelę savo darbo prasmę žurnale KUTIS. Jis – lyg pirmas vaikų draugas, mielas, linksmas ir pamokantis. Man smagu visapusiškai auginti skaitytojus ir kartu su jais nenustoti augti pačiai kaip vaikų raidos ekspertei.

Kur semiatės įkvėpimo kurdama žurnalą patiems mažiausiesiems?

Dažnai dalyvauju renginiuose vaikams, vedu edukacinius užsiėmimus apie mažylių emocijų pažinimą, spalvas, pasitelkdama KUTIS ženklo knygeles. Kasdienybė – bendravimas su lopšelių-darželių grupėmis, taip pat dirbame su žurnalo KUTIS gerbėjų mamų bendruomene, turinčia šio amžiaus mažylių. Mažųjų ir juos supančios aplinkos stebėjimas geriausiai  įkvepia kūrybai. 


Kutis prenumeratos ieškokite ČIA


Kutis redaktorė Jurgita Juškaitė-Jakaitienė


Rodyti daugiau