Nemokamasatsiėmimas

Nemokamas

atsiėmimas

Paruošimeprekę per dieną

Paruošime

prekę per dieną

Duomenųsaugumas

Duomenų

saugumas

Nemokamaspristatymas nuo 20€

Nemokamas

pristatymas nuo 20€

Pristatymasį užsienį

Pristatymas

į užsienį

Informacija:
+37063021094 +37063021094  |  info@pirktuve.lt
Informacija:
+37063021094  |  info@pirktuve.lt
Pageidavimai (0)

Naujienos

TOP 50 gyvūnų ūkių visoje Lietuvoje

TOP 50 gyvūnų ūkių visoje Lietuvoje

2022-08-23

Norite vaikus supažindinti su gyvūnais, parodyti, kaip atrodo kaimas ar leisti paglostyti triušiuką? Tuomet šis straipsnis kaip tik Jums. Dalinamės net 50 gyvūnų ūkių, kurie suskirstyti patogiai pagal apskritis. Dalis šių vietų, Jums bus tikrai žinomos ir girdėtos. Kita dalis apie kurią, garantuojame nežinojote – maži šeimos ūkiai. Tad vaikams čia leiskite pasijusti lyg tikrame kaime pas močiute.

VILNIAUS APSKRITIS

1. ELNIŲ SPA (Širvintų rajonas)

Elnių spa rasite netoli Kernavės. Nors elniai iš prigimties baikštūs, tačiau garantuojame, jog čia atvykę, rasite jų labai daug prie aptvaro. Jie žino, kad atvykę svečiai juos maitina. Nereali patirtis ir smagumas tiesiog garantuotas. Elniai mėgsta beveik visas daržoves ir vaisius – tad prieš važiuodami, nepamirškite pasiimti lauktuvių. Svarbu – sekite nuorodas, nes navigacija gali suklaidinti. Daugiau informacijos – deerspa.

2. ALPAKŲ PIEVA (Vilniaus rajonas)

Alpakų pieva – tai augantis, nuostabių gyvūnų ūkis. Čia vaikų lauks švelniausio kailiuko alpakos ir nuostabus laikas gamtoje. Be to, tai ideali vieta pabėgti nuo miesto šurmulio ir triukšmo. 

Daugiau informacijos ČIA

3. PELĖDŲ PARKAS (Rudamina)

Pelėdų parkas – vieta visai netoli Vilniaus, kur turėsite galimybę susipažinti su įvairių rūšių pelėdomis iš arčiau, pajausti šių nuostabių gyvūnų didingumą. Parko šeimininkai – be galo atsidavę ir labai myli šiuo gyvūnus, todėl parkas toks išpuoselėtas ir jaukus. Rekomenduojama prieš apsilankant pasiskambinti. Daugiau info ČIA

4. ZOOPARK VILNIUS (Vilnius)

Neįtikėtina vieta, kuri patiks bet kokio amžiaus vaikams, o ir suaugusiųjų nepaliks abejingų. Svarbiausia – ją galite lankyti bet kokiu oru. Čia rasite daugiau kaip 80 rūšių gyvūnų: pamatysite lemūrų šeimą, Pietų Amerikos džiunglių beždžionėles, surikatas, ir daug kitų gyvūnų iš viso pasaulio! Labai rekomenduojame. O smagiausia dalis, kad gyvūnus galėsite paglostyti ir pamaitinti. Daugiau info ČIA

5. ARKLIŲ SLĖNIS (Vilniaus r.)

Tai – reabilitacinė erdvė sužalotiems ir savininkų atstumties. Čia galite su vaikais atvykti aplankyti arklius, juos pažinti, pamaitinti ir paglostyti. Būtina suderinti iš anksto atvykimo laiką.  

6. VOKĖS VINGIO ALPAKOS (Vilnius)

Pagaliau alpakas galima aplankyti ir su Jomis susitikti pačiame Vilniuje. Svarbiausia, kad čia atvykti galite ne tik savaitgaliais, bet ir po darbų ir pamokų – alpakų vakarienei. Tik nepamirškite prieš apsilankymą pasiskambinti. Daugiau info ČIA 

7. LAIMĖ DABAR ŪKIS (buvęs INDRIULIŠKIŲ ŪKIS) (Širvintų rajonas)

Sodybos šeimininkė, kaimą be galo mylinti mama Justina, čia priima visus norinčius aplankyti jauną ir besikuriantį ūkį, pabūti su gyvūnais, juos pamaitinti, paglostyti, pakalbinti. Čia pat galite ir pajodinėti su arkliais, o panorėjus šeimininkai suorganizuos ir žygį po miškus.

8. AŽUMIŠKĖ II (Švenčionių rajonas)

Apie šia vietą rasite labai nedaug informacijos internete. Tai viensėdis Švenčionių rajono savivaldybėje. Čia dideliuose aptvaruose ganosi daugybė danielių, kuriuos galite drąsiai maitinti ir pabendrauti. Norėdami rasti šią vietą, į navigaciją veskite Ažumiškė II ir nepamirškite su savimi pasiimti obuolių, morkų ir kitų skanėstų gyvūnams. 

9. TRYS PARŠELIAI (Trakų rajonas)

Tai išskirtinė vieta ir pirmieji saugūs namai fermos gyvūnams Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Čia nuolatiniai namai suteikiami nuo paskerdimo, iš fermų ir blogų gyvenimo sąlygų išgelbėtiems gyvūnams. Čia galite pabendrauti su gyvūnais, pažinti jų asmenybes ir suprasti, kad kiekvienas gyvūnas yra vertas žmogaus pagarbos ir meilės. Daugiau info  ČIA

KAUNO APSKRITIS

10. MYLIU KAIMĄ (Kaišiadorių rajonas)

Viena mūsų mylimiausių vietų aplankyti gyvūnus Lietuvoje. Miške įkurtoje poilsiavietėje – rančoje vaikai turi galimybę bendrauti su įvairiais draugiškais gyvūnais, pajodinėti žirgu arba poniu, palakstyt didelėj pievoj kartu su ožkomis, paglostyti triušius, palesinti vištas, žaist lauko žaidimus, suptis sūpynėse, pamankštinti pėdas basakojų take. Prieš atvykstant visada būtina susitarti. Daugiau informacijos ČIA

11. ZOOPARK KAUNAS (Kaunas)

Tai Vilniaus Zoopark brolis dvynys Kaune, kurį labai rekomenduojame aplankyti. Jis taip pat randasi po stogu, tad galite lankyti bet kuriuo metų laiku. Zoopark – tai pirmieji Lietuvoje kontaktiniai gyvūnų parkai. Čia vyksta įvairios edukacijos, ekskursijos, o jei labai mylite gyvūnus – galite net ir gimtadienį atšvęsti. Daugiau info ČIA

12. JONAVOS ALPAKOS (Jonavos rajonas)

Alpakos – labai smalsūs ir švelnūs gyvūnai. Jų snukučius visada puošia šypsenos, jų buvimas šalia mažina stresą ir žadina gerumą širdyje. Mažytis, bet jaukus alpakų ūkis yra įsikūręs Jonavoje šalia 2-ojo tvenkinio. Turbūt nežinome nei vieno vaiko, kuris būtų abejingas šiems gyvūnams. Daugiau info ČIA 

13. ŠILĖNGIRĖS SLĖNIS (Biršonas)

„Šilėngirės slėnis“ – puiki vieta nedidelei šeimos išvykai su vaikais. Tai mažas šeimos ūkis, kur galėsite pasivaikščioti gamtoje ir pasidaryti šeimos iškylą. O vaikai labai iš arti galės susipažinti su gyvūnais ir juos pamaitinti. Ūkyje Jūsų lauks ir nedidelė senosios žemės ūkio technikos ekspozicija. Labai rekomenduojame apsilankyti, ypač jei lankotės Birštone. 

14. GYVAS KALNAS (Kaišiadorių rajonas)

Gyvas kalnas įsikūręs Kaišiadorių rajone. Tai yra šeimos ūkis, kuris gyvuoja jau 21 metus. Ūkyje galima pamatyti įvairiausių gyvūnų, pradedant mažais, ką tik išsiridenusiais, viščiukas, baigiant poniais ir kitais didesniais gyvūnais. Čia juo galėsite paglostyti, pamaitinti ir betarpiškai pabendrauti. Geros emocijos visai šeimai garantuotos. 

Daugiau info ČIA

15. LAISVALAIKIO SLĖNIS (Jonava)

Puiki vieta, kurioje vaikai gali pamaitinti gyvūnus bei smagiai praleisti laiką gamtoje. 

MARIJAMPOLĖS APSKRITIS

16. ĄŽUOLŲ VILA  (Kazlų Rūdos rajonas)  

Ąžuolų vila – tai be galo jaukus ir mažutis šeimos ūkelis. Jo šeimininkai į kaimą pabėgo vos prieš keletą metų. Čia rasite įvairių paukščių, gyvūnų ir sodybą, kuri tiesiog spinduliuoja jaukumu ir ramybe. Tobula vieta fotosesijoms.

Daugiau informacijos ČIA 

17. OŽIUKŲ MOKYKLA (Šakių raj.)

Užsispyrusių ir išdykusių ožiukų ūkis, kuriame vaikai galės juos paglostyti, pamaitinti ir susidraugauti. Ūkyje taip pat rasite ir kitų naminių gyvūnų.

18. ŠUNSKŲ FAZANYNAS (Marijampolės rajonas)

Tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima susipažinti su įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Neabejojame – daugelis vaikų tikrai nėra matę tokio paukščio. Rekomenduojama prieš apsilankant pasiskambinti. Daugiau info ČIA

19. KRISTIANO APLAPKOS (Kazlų rūda)

Labai smagi vieta pabendrauti ir susidraugauti su mielosiomis alpakomis. Svarbu – gyvūnus galima maitinti tik šeimininkų duotu maistu, savo atsivežti negalima.

20. KAVARIJOS ZOO (Kalvarija)

Šiame zoo gyvena egzotiniai gyvūnai iš įvairių pasaulio kraštų: guanakai, tigrai, zebrai, vilkai, alpakos, lamos ir dar daug kitų. Tarp daugybės žinduolių eksponuojami ir paukščiai: stručiai, povai, balandžiai, papūgos. Šiuo metu mūsų zoologijos sode yra virš 40 egzotinių ir naminių gyvūnų rūšių. Taip pat čia yra puiki žaidimų aikštelė vaikams.

TAURAGĖS APSKIRITIS 

21. NEMUNO ALPAKOS (Jurbarko raj.) 

Dar viena puiki vieta su nuostabiais šeimininkais, kur galite susipažinti su draugiškosiomis alpakomis. Dėl apsilankymo rekomenduojame susitarti iš anksto.

UTENOS APSKRITIS

22. ANŪKIS (Anykščiai)

Čia su vaikais pasijusite tarsi kaime: galėsite pamatyti bei pašerti, paglostyti vaikštinėjančias avis, ožkas, karves, arklius, įvairius paukščius, įeiti į triušių aptvarą. Taip pat čia gausu ir įvairių pramogų, yra galimybės švęsti įvairias šventes. Nutolęs vos kilometrą nuo Anykščių. Labai rekomenduojame apsilankyti. Daugiau info ČIA

23. LAPĖS SLĖNIS AVM (Zarasų raj.)

Čia galėsite pajodinėti su žirgais, susipažinti su įvairiais gyvūnais ir išgirsti įdomiausių pasakojimų iš sodybos šeimininkų. Čia auginami grynaveisliai žirgai, Anglo Nubian ožkos, Šiurkščiavilnės avys, veisliniai ūkiniai paukščiai.

24. TRIUŠIUKŲ SLĖNIS (Utenos rajonas)

Triušiukų slėnyje galima susipažinti su daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų, taip pat pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais. Garantuojame, kad neliks nei vieno abejingo šiem mieliems gyvūnams. O vaikams tai bus nepakartojama patirtis. 

25. ŠILELIO TRIUŠIUKŲ TVIRTOVĖ (Anykščių r.)

Šalia Lajų tako, Anykščių šilelyje, toje pačioje vietoje, kur yra Anykščių basų kojų takas ir Išnykusių gyvūnų skulptūrų parkas - nauja pramogų erdvė – Šilelio triušiukų tvirtovė. Čia įrengtas 500 metrų kliūčių ruožas, kurį įveikti prireiks ištvermės ir įgūdžių. Įveikus kliūčių ruožą pasieksite tvirtovę: čia atsiveria šilelio panorama su laisvėje lakstančiais triušeliais, kuriuos galima ir pamaitinti, ir pabūti jų apsuptyje.

26. PAUKŠČIŲ KAIMAS (Ignalinos rajonas)

Tai nuostabi vieta Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur galėsite išvysti daugybę įvairių paukščių. Garantuojame, tokių nebūsite tikrai matę. Galima užsisakyti labai įdomias edukacines programas. 

27. SAFARI PARKAS (Anykščių raj.)

Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų - čia laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highland raguočiai ir išdykauja lamos, asiliukai, alpakos bei muflonai. Galima pažvelgti į gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje.

Parką galima lankyti tik važinėjant parko visureigiu, todėl būtinos vairuotojo teisės. 

28. „ALPAKALNIS“ (Molėtų raj.)

Tai  kol kas nedidelis ir besikuriantis ūkis, kuriame kiekvienas gyvūnas auginamas tarsi būtų šeimos narys. Jei būsite šiame regione, būtinai nuvykite paglostyti alpakų ar susipažinti su įvairiais gyvūnais. 

ŠIAULIŲ APSKRITIS

29. DARGAIČIŲ ZOO (Šiaulių rajonas)

Dargaičių zoo istorija prasidėjo nuo alpakų auginimo. Tačiau šiuo metu čia galite išvysti alpakas, lamas, kupranugarį, asiliukus, stručius, ponius, triušius, mini olandiškus ožiukus, avytes ir kitus gyvūnus.

Smagiausia dalis, kad visus šiuo gyvūnus galėsite paglostyti ir pamaitinti. O kur dar daygybė pramogų, kurios laukia Jūsų zoo. Daugiau informacijos ČIA

30. MARGAS PONIS (Pakruojo rajonas)

Tai mamos Apolonijos išsipildžiusi svajonė ir nuostabus nedidelis žirgynas, kuris sužavės kiekvieną. Čia Jūs galite betarpiškai supažindinti vaikus su mažaisiais poniais ir kitais gyvūnais, rengti asmenines šventes ir fotosesijas. Garantuojame – vieta tikrai sužavės. Būtina susitarti dėl apsilankymo. 

31. RAIBA PLUNKSNA (Šiaulių rajonas)

Čia auginama labai daug įvairiausių paukščių, graužikų, laukinių gyvūnų ir begalės rūšių ožkyčių ir avyčių. Visus gyvūnus galima maitinti savo atsivežtu maistu (morkos, obuoliai, salotos, kopūstai). 

32. TRIUŠIUKŲ SALA (Naisiai)

Triušių saloje vasaros sezono metu laisvai gyvena daugybė triušių. Jei gyvena aptvarke, tačiau į aptvertą teritoriją eiti negalima. Taip pat šeimininkai prašo nemaitinti gyvūnėlių. Teritorija labai sutvarkyta, puiki vieta pasivaikščioti ir išsimaudyti. 

33. ŪKIS  „GAMTOS KIŠENĖJE“ (Šiaulių r.)

Nedideliame ūkyje laikomi įvairūs gyvūnai, pieninės avys. Čia pasijusite kaip pas močiutę kaime, o ir vaikams tai bus nepakartojama patirtis. Čia galima ir apsistoti mažame namelyje. 

PANEVĖŽIO APSKRITIS

34. PANEVĖŽIO ALPAKŲ ŪKIS (Panevėžio rajonas)

Panevėžio alpakų ūkis yra puiki vieta mažiems ir dideliems smagiai praleisti savaitgalį gamtoje ir susipažinti, kaip gyvena alpakos. Alpakos – labai švelnūs, smalsūs ir jaukūs terapiniai gyvūnai. Bendravimas su jomis suteikia daug gerų emocijų. Čia gyvenančios alpakos pripratusios prie bendravimo su žmonėmis, jos leidžiasi glostomos. Prieš vykstant rekomenduojama paskambinti iš anksto. 

35. KRISTINOS IR JURIO MILIŠIŪNŲ AVIŲ ŪKIS (Biržų raj.)

Garantuojame, tiek Jūs, tiek vaikai liksite sužavėti – šiame ūkyje net  800 įvairių veislių avių. Ar galėjote pagalvoti, kad tiek daug jų egzistuoja? O čia galėsite su Jomis susipažinti iš arčiau ir turiningai su vaikais praleisti laiką.

36. PAŠILIŲ STUMBRYNAS (Panevėžio rajonas)

Naujai, gražiai sutvarkyta teritorija. Stumbrus stebėti galima nuo dengtos pakylos – apžvalgos aikštelės, atsikvėpti naujose pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro. 

37. ROKIŠKIO DVARAS (Rokiškio raj.)

Čia rasite daugybę mielų ir žmonėms labai draugiškų gyvūnų, kuriuos galėsite ir paglostyti, ir pamaitinti. 

38. DAPKŲ ŪKIS (Rokiškio raj.)

Šiame ūkyje galėsite susipažinti su įvairiais paukščiais, gyvūnais, pajodinėti ir pamaitinti gyvūnus. Nuostabi vieta su labai draugiškais šeimininkais.

39. SODELIŠKIŲ DVARO GYVŪNŲ ŪKIS (Biržų raj.)

Sodeliškių dvaro teritorijoje, kurioje gausu įvairių pramogų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems gyvena įvairūs gyvūnai - alpakos, elniai. Sodybos šeimininkai mielai kviečia su jais susipažinti plačiau.

40. BISTRAMPOLIO DVARO GYVŪNŲ ŪKIS (Panevėžio raj.)

Mini zoologijos parkas Panevėžio rajone, Bistrampolio dvare. Šiuo metu mūsų ūkyje galite aplankyti įvairius gyvūnus, juos pamaitinti ir paglostyti. Labai gražiai sutvarkyta teritorija. 

ALYTAUS APSKRITIS

41. KARPIŠKIŲ ŽVĖRYNĖLIS (Varėnos rajonas)

Ši vieta gyvūnų mylėtojo įkurtas Dzūkijos zoologijos sodas . Tai sužeistų, išgydytų laukinių gyvūnų prieglauda!

Užsukus į žvėrynėlį galima rasti tai, kam retas liks abejingas. Nuo pačių įvairiausių rūšių paukščių iki vilkų. Čia priglausti sužeisti, pagydyti, sodybos šeimininkų rūpestingai prižiūrimi laukiniai gyvūnai. Žvėrynėlį puoselėja pats sodybos šeimininkas, padedamas žmonos Marytės. Už gyvūnų globą B. Jurgelevičius nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu. Rekomenduojama paskambinti iš anksto. 

42. HAILEDŲ PARKAS (Alytaus rajonas)

Hailendai – tai labai mielai ir draugiškai atrodanti škotiška karvių veislė. Jie turi didelius ragus ir akis dengiančius karčius. Arminų kaime gali susipažinti su šiais unikaliai gyvūnais iš arčiau. Reikalinga išankstinė registracija telefonu +37065631767.

43. VOVERYČIŲ MIŠKELIS (Alytaus rajonas)

Tai vieta, apie kurią tikrai nėra daugelis girdėjęs. Tai nei parkas, nei zoo, tai laisva ir laukinė teritorija, kurioje gyvena voverytės. Nepamirškite riešutukų, garantuojame su jais, tikrai sutiksite daug miško gyventojų, kurie nepraleis progos paragauti šių skanėstų iš Jūsų rankų.

TELŠIŲ APSKRITIS

44. GIRŪNĖ (Plungės raj.)

Vienkiemyje, įsikūrusiame natūralių pievų, miškų ir pelkynų apsuptyje Žemaitijos nacionaliniame parke galėsite ramiai pabūti su ūkio gyvūnais, juos glostyti, myluoti, maitinti, eiti pasivaikščioti su ožkomis laukinėje gamtoje. 

KLAIPĖDOS APSKRITIS

45. LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS (Klaipėda)

Šios vietos turbūt nereikia pristatinėti nei vienam. O aplankyti šį muziejų yra turbūt kiekvienos šeimos tradicija. Labai smagu, kad muziejus nuolat atsinaujina, pristato naujų edukacijų ir projektų, tad drąsiai planuokite išvyką čia, net jei ir lankėtės čia pernai. 

46. MINDAUGO IVANAUSKO ZOO SODYBA (Salantai)

Tai privati Zoo sodyba Salantų miestelyje, Kretingos raj., kuri gyvuoja jau daugiau nei trisdešimt metų. Čia rasite daugybę įdomių gyvūnų, labai gražiai sutvarkytą aplinką, kurioje puikiai su šeima ir vaikais galėsite praleisti laiką. 

47. HBH ŽVĖRINČIUS (Žibininkai)

1 ha miško plote laisvai vaikšto ir plaukioja virš 40 naminių gyvūnų ir paukščių rūšių. Galima kartu su jais vaikštinėti, maitinti specialu maistu, nusifotografuoti ir paglostyti. Būtinai rekomenduojame aplankyti jei lankotės HBH komplekse.

48. VINETU KAIMAS (Kretingalė)

Tai išskirtinė vieta, kurioje tikrai privalu apsilankyti visiems gamtos mylėtojams. Tai ir gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, ir įvairios edukacijos bei pramogos, turistiniai žygiai. O be visa ko, čia gyvena ir 

daugybė įvairių gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių.  Vaikai gali juos pamaitinti, glostyti. 

49. RADAILIŲ DINO PARKO ZOO (Klaipėdos rajonas)

Šis parkas – tai visiškas vaikų rojus. Nors gyvūnų parkas nėra didelis, tačiau vaikams jis tikrai patiks. Galima užeiti į gyvūnų aptvarus, juos paglostyti ir ramiai pabūti po visų aktyvių pramogų. Labai rekomenduojame šį parką. 

50. ČIOBRELIŲ ROJUS (Klaipėdos rajonas)

Čiobrelių rojus yra nedidelis alpakėlių ūkis Klaipėdos rajone. Svarbu – ūkį aplankyti galima tik iš anksto užsiregistravus.

ANYKŠČIAI, BIRŠTONAS, DRUSKININKAI – ką veikti su vaikais

ANYKŠČIAI, BIRŠTONAS, DRUSKININKAI – ką veikti su vaikais

2022-08-11

Šie trys Lietuvos miestai, nors ir nėra patys didžiausi, tačiau poilsiui ir pramogoms su vaikais yra puikiai pritaikyti. Juose lankomės kelis kartus per metus ir visuomet randame, ką veikti. 

Labai smagu, kad miestai nuolat atsinaujina, sugalvoja ką nors įdomaus ir patrauklaus. Tad jei buvote kažkur pernai, garantojame – apsilankę čia šiemet rasite tikrai daug naujovių.

„Kelionės su vaikais“ dalinasi TOP 5 veiklomis su vaikais kiekviename mieste.

TOP 5 DRUSKININKAI

Druskininkų vandens parkas 

Nesvarbu, koks metų laikas už lango, keliaujant su vaikais baseinai visada yra norų sąrašo viršuje. Druskininkų vandens parke vaikams yra įrengta net dviejų aukštų erdvė, kurioje yra trys nusileidimo kalneliai, veikia vandens kaskados, yra „beždžionių“ tiltas, vandens upė, urvai, baseinas su jūros smėliu ir šeimai pritaikyta pirtis „Karakum“.  Tėveliams čia patinka dėl to, kad galima rinktis ar laiką leisti su vaikais, ar užsisakyti vaikų priežiūros paslaugą ir patiems pasimėgauti suaugusiems skirtu SPA.

Svarbu paminėti, kad tiek vanduo, tiek pirtis pritaikyti vaikams. Baseinų su „jūros“ vandeniu druskingumas apie 17 g/l, o garinė pirtis turi specialią programą vaikams su citrusinių vaisių ir egzotiškais kvapais.

Karolio Dineikos sveikatingumo parkas

Tai ypatingas šeimos sveikatingumo parkas. Čia procedūroms pasitelkiamas oras, vanduo ir saulė. Mus sužavėjo parko idėja ir natūralumas. Tai tikras gamtos kampelis, svajojantiems  ištrūkti iš miesto ir ramiai pavėsinėje paskaityti knygą, pasigrožėti gėlynais, atsipalaiduoti pirtyje, atsigaivinti kaskadinėse maudyklėse ar pasimėgauti saulės voniomis, geriant žolelių arbatą aerojonoterapijos paviljone, pasportuoti ant lauko treniruoklių ar tiesiog pasivaikščioti parko takais. Kol tėveliai mėgausis gamtos prieglobsčiu, mažiesiems lankytojams yra įrengta nemokama žaidimų aikštelė, o paaugliai čia gali pažaisti tinklinį arba stalo tenisą, tad tikrai niekam neteks nuobodžiauti. Ši pramoga puikiai tiks šeimai, norinčiai pabėgti nuo miesto šurmulio ir pabūti su savo šeima ramybės ir gamtos apsuptyje.

Dviračių takai

Druskininkuose yra įrengta daugiau kaip 60 km dviračių takų, kuriais keliaudami galėsite grožėtis nuostabia kurorto gamta, patirti neįkainojamų įspūdžių bei aplankyti lankomiausias kurorto vietas. Todėl jei planuojate atostogas Druskininkuose, nepamirškite ir šeimos dviračių. 

Miško muziejus „Girios aidas“ 

Dar viena pramoga keliaujant su šeima –  Miško muziejus „Girios aidas“. Tai galimybė iš arti supažindinti vaikus su miško gyvūnais, vabzdžiais, paukščiais ir augalais. Muziejuje įrengti interaktyvūs žaidimai ir fone skambantys gamtos garsai vėliau leis Jums atpažinti bet kurio paukščio čiulbėjimą. Krašto gamtą pažinti padeda ne tik nuolatinės ekspozicijos ir žaidimai, bet ir papildomai rengiamos medžio drožybos, kalvystės, keramikos, gintaro darbų ir kitos parodos bei muziejaus bibliotekoje esančios knygos.

Ekskursinis traukinukas

Norite ramiai pasigrožėti miestu, bet neklusnios mažos kojytės vis nukrypsta nuo maršruto? Išeitis yra – sėskite į apžvalginį traukinuką ir pasigrožėkite gražiausiomis kurorto vietomis, pro traukinuko langus. Ir mažos kojytės nepavargsta, ir tėveliai turi laiko pasigrožėti kurorto aplinka.

TOP 5 BIRŠTONAS

Mineralinio vandens paviljonas „Birutės vila“

Norite nemokamų procedūrų – būtinai apsilankykite „Birutės viloje“. Čia galėsite prigulti, pailsėti, pakvėpuoti mineralinio vandens prisotintu oru, paragauti vaistažolių arbatos. Viloje yra mineralinio vandens baseinas, fontanas, vandens garinimo siena. Šis paviljonas yra uždaras, tad lankytis jame gali visais metų laikais ir bet kokiu oru! Labai šauni vieta Birštone, kur būsi apgaubtas visiškos ramybės.

Vytauto Jurgio Meškos parkas

Puiki vieta norintiems pabūti gamtoje, pasivaikščioti ar pasportuoti su šeima. Parke rasite įvairiausius sporto įrenginius, dviračių ir poilsio takus, vaikų žaidimo aikšteles, menininkų sukurtas skulptūras bei knygų namelį, kuriame visuomet rasite įdomių knygų. Taip pat, parke įsikūręs ir mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“, kurio sienomis teka mineralinis vanduo, leidžiantis kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisotintu oru. Taigi, Vytauto Jurgio Meškos parkas puiki vieta praleisti popietę su vaikais, nes čia Jiems gausu įvairios veiklos.

Kneipo sodas

Šis išskirtinis sodas yra įrengtas pagal S. Kneipo rekomedacijas ir yra skirtas grūdinti žmogaus organizmą bei stiprinti jo imuninę sistemą. Čia galėsite basomis pasivaikščioti po įvairiausių paviršių takus ir aktyvinti pėdose esančius biologiškai aktyvius taškus. Taip pat, galėsite basomis pabraidžioti tam skirtame baseinėlyje arba pamerkti rankas į specialią akmeninę vonelę. Mažiesiems smalsuoliams tai bus itin įdomu.

Žvėrinčiaus miškas

Kas gali būti geriau už pasivaikščiojimą arba pasivažinėjimą dviračiais miške ir kvėpavimą pačiu tyriausiu oru? Birštono pakraštyje esančiame miške galėsite pasidžiaugti buvimu gamtoje, ramybe, paukščiais, miško gėrybėmis, kurių galės susirasti patys vaikučiai, ir netgi galėsite pasigrožėti įvairiomis menininkų išdrožinėtomis statulomis. Norintiems akimirką prisėsti ir pailsėti yra įrengtos ir poilsiavietės. Tai itin saugi vieta su vaikais, nes automobilių eismas čia draudžiama.

Apžvalgos bokštas

Birštono apžvalgos bokštas – aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas. Bokštas pastatytas ant Škėvonių gūburio, tad pakilus 45 m. iki bokšto apžvalgos aikštelės, lankytojai iš tiesų atsiduria net 137 m. virš jūros lygio. Iki šiol Nemuno kilpų kraštovaizdis buvo matomas tik pakilus oro balionu, parasparniu arba nuotraukose, o dabar juo galima pasigrožėti ir užkopus 300 bokšto laiptelių, tad atsiveriantis vaizdas iš apžvalgos aikštelės nustebins ir mažą, ir didelį.

TOP 5 ANYKŠČIAI

Triušelių tvirtovė, basų kojų takas ir išnykusių gyvūnų skulptūrų parkas

Visi šie trys objektai yra vienoje vietoje, tad patogu aplankyti kartu. Ekologiškas basų kojų takas patiks ir vaikams ir suaugusiems. Tako ilgis 1 km 200 metrų. Tai visiškai natūralus, gamtos apsuptyje įrengtas pėsčiųjų takas, kuriuo keliaujama tik basomis. 

Triušelių tvirtovę pasieksite įveikę 500 metrų kliūčių ruožą. Jį įveikti tikrai prireiks ištvermės ir įgūdžių, bet vaikams bus labai smagu. Įveikus kliūčių ruožą pasieksite didingą tvirtovę, į kurią patekus, atsivers žadą atimanti šilelio panorama su laisvėje lakstančiais triušeliais. Juos galėsite pamaitinti, glostyti.

Išnykusių gyvūnų skulptūrų parke rasite milžiniškas, iš medžio drožtos skulptūras. Jas kūrė ir tebekuria šalyje ir užsienyje žinomas medžio drožėjas Valerijus Kunigėlis. Skulptūrų parke – krokodilas, beždžionės, vėžlys, mamutas ir kiti įspūdingo dydžio gyvūnai. Vaikams tikrai bus įdomu.

Labirintų parkas 

Labirintų parkas – tai unikalus ir vienintelis tokio tipo pramogų parkas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Nors jis įsikūręs jau ne pirmus metus, bet vis laukėme, kol mūsų vaikas bus šiek tiek vyresnis, kad jį aplankytume. Bet nuvykę supratome, kad galėjome vykti ir anksčiau, nes pramogų čia gausu ir patiems mažiausiems. Pagrindiniai parko objektai – labirintai. Tai vietos, kuriose bus išbandyti Jūsų orientavimosi įgūdžiai. Patikėkite, kaip smagu. Parke taip pat yra ir  veidrodžių, ir juostelių labirintai. Juostelių labirinto neteko niekur dar matyti, bet taip pat ir nepavyko rasti išėjimo iš jo. Visų vaikų didžiausia pramoga – padangų nusileidimo trasa. Čia pat rasite ir nerealų mini laipynių parką, o karštą dieną tikra atgaiva pasiplaukiojimas vienintelėmis Lietuvoje vandens mūšio valtelėmis!

Be visų kitų pramogų čia radome ir mini zoo,  vairavimo mokyklėlę, vaikiška karuselę, mini ekskavatorių bei žaidimų aikštelę. O kur dar šokinėjimo pagalvė, mini golfas, didieji šachmatai, didysis Jenga ir didžiosios šaškės, linksmasis kreivų veidrodžių kambarys, ledo čiuožykla ir dar daugelis kitų pramogų. Labai patogu, kad bilietas galioja visą dieną. Galima išeiti ir vėl grįžti. 

Šalia Labirintų parko veikia ir Toks kitoks miestelis. Tai yra vienintelė vieta, kurioje taip kitaip, neįprastai, pastatyti ir įrengti trys skirtingi namai, į kuriuos įėjus patirsite naujus pojūčius, nepatikėsite savo akimis ir padarysite smagiausias nuotraukas!

Baseinas „Bangenis“ – puiki vieta atsipalaiduoti po visos dienos pramogų

Turbūt nėra vaikų, kurie nemėgsta maudytis. Mums lankantis įvairiuose miestuose apsilankyti baseine ar spa yra tiesiog privaloma. Ne išimtis ir Anykščiai. Baseinas „Bangenis“ tiesiog puikus, prižiūrėtas, turi mažą, labai šiltą vaikų baseiniuką, hiromasažinius baseinus, sūkurinę vonią, o pirčių net nespėjome visų aplankyti. Tikrai sunku patikėti, kad tokiame mažame mieste yra toks didelis baseinas su daugybe papildomų paslaugų. O kaina – tikrai labai nedidelė. Labai rekomenduojame.

Kalitos kalnas – pramogų mėgėjų rojus

Tiek žiemą, tiek vasarą veikiantis pramogų centras – Kalitos kalnas. Jei būsite Anykščiuose, būtinai užsukite.

Ko gero žymiausias ir populiariausias objektas čia, prie kurio laukė daugiausiai lankytojų – vasaros rogučių trasa. Beveik 500 m atkarpoje – įvairūs posūkiai, kilpą, tramplinas, linksmieji kalneliai. Rogutės skrieja iki 40 km/h, todėl adrenalinas bei neišdildomi įspūdžiai garantuoti tiek mažam, tiek dideliam.

Taip pat abejingų nepaliks ir nusileidimas su padangomis. Ši pramoga skirta tiek mažiems, tiek dideliems. Labai smagu, kad mažieji gali leistis kartu su tėvais. Čia taip pat veikia ir virtualios realybės atrakcionas, galima rasti ir vaikų žaidimo aikštelę, automobilius mažiesiems. Rekomenduojame vykti pirmoje dienos pusėje, kuomet mažiau žmonių.

Anūkis

Čia su vaikais pasijusite tarsi kaime: galėsite pamatyti bei pašerti, paglostyti vaikštinėjančias avis, ožkas, karves, arklius, įvairius paukščius, įeiti į triušių aptvarą. Taip pat čia gausu ir įvairių pramogų. Taip pat yra galimybės švęsti įvairias šventes. Nutolęs vos kilometrą nuo Anykščių. Labai rekomenduojame apsilankyti. 

KUTIS lavinamosios knygelės 2–3 metų vaikams

KUTIS lavinamosios knygelės 2–3 metų vaikams

2022-08-03

Žurnalą KUTIS, kuris leidžiamas nuo 2009 metų, pažįsta ir sprendžia daugelis tiek Lietuvos, tiek kitų šalių vaikų ir jų tėvelių. Tačiau, ką daryti, kai išsprendi žurnalą, o naujas numeris pasirodys tik po mėnesio?

Mūsų rekomendacija mažiausiems gudruoliams – KUTIS serijos lavinamosios knygelės.

Seriją sudaro 3 rūšių knygelės, lavinančios vis kitą, 2–3 metų vaikams reikalingą įgūdį.

  • LIPINU knygelės vaikams yra pačios smagiausios, nes jose net 40 apvalių lipdukų, kuriuos vaikai turi suklijuoti į vietas. Klijuojant lipdukus lavinama smulkioji motorika, rankos–akių koordinacija. Vaikai mokosi sutelkti dėmesį ir susikaupti. Kiekviename lape tėveliai ras dvieilius smagius eilėraštukus, kuriuos skaitant bus plečiamas vaikučių žodynas. Kutis Lipinu knygeles galima rinktis skirtingomis temomis: Gyvūnėliai draugauja, Šventės, Labanakt, mažyli, Gyvūnėlių namai, Kūno dalys, Metų laikai, Saugus eismas, Gyvūnėliai kalba, Kalėdos, Gyvūnėlių pietūs.
  • SPALVINU knygelėse vaikučiai ras daug mielų piešinėlių, kuriuos reikės nuspalvinti ir suklijuoti lipdukus. Piešinėliai knygelėse storesniais kontūrais, pritaikytais dar tik besimokantiems spalvinti.  Spalvinimo knygelėse 2–3 metų vaikai mokysis pagrindinių spalvų, laikyti pieštuką, lavins kūrybiškumą. Spalvinu knygelės taip pat teminės ir galima rinktis iš: Gyvūnai atostogauja, Gyvūnai žaidžia, Gyvūnai draugauja, Linksmieji gyvūnėliai, Dienelė, Gimtadienis. 
  • JUNGIU serijos knygelės reikalauja daugiausiai vaikų pastangų, kadangi mokomasi brėžti linijas jungiant taškelius. Užduotėlės reikalauja didesnio susikaupimo, moko vaiku susikoncentruoti, tvirtai laikyti pieštuką. Jungimo užduotėlės papildytos vaikų mėgstamais lipdukais. Galima rinktis tokias temas: Gyvenkime draugiškai, Linksmi gyvūnėliai, Namai namučiai, Skanumynai.

Norintiems dar daugiau lipdukų – dvi KUTIS SPALVOS lavinančios knygelės: Ūkyje ir Tolimuose kraštuose. Šioje serijoje net 140 vnt. 8 spalvų lipdukų. Verčiant lapus lipdukų daugėja, todėl vaikams darosi vis smagiau. Spręsdami knygelės vaikai pažins spalvas, gamtą, ugdys loginį mąstymą, dėmesį ir pastabumą, lavins smulkiąją motoriką. Verčiant Suklijavus visus lipdukus vaikų pirštukai taps labai miklūs!

KIŠKUČIO MIKUČIO KNYGELĖS 2–5 VAIKAMS

KIŠKUČIO MIKUČIO KNYGELĖS 2–5 VAIKAMS

2022-07-21

Kiškučio Mikučio žurnalą puikiai pažįsta daugelis Lietuvos vaikų. Pradėtas leisti 2017 m. užaugino ne vieną kartą ir smagiai lavina ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Serbijos bei Suomijos vaikučius. 

Tik nedaugelis žino, kad Kiškučio Mikučio sėkmė prasidėjo nuo lavinamųjų užduočių knygelių 2 metų vaikams ir tik vėliau išaugo į kasmėnesinį žurnalą vaikams. Ir, žinoma, auga toliau – užduočių knygelių serija vis pildosi, taip pat baigiamos kurti pasakėlių knygelės visoms savaitės dienoms. 

UŽDUOČIŲ KNYGELIŲ SERIJA

Kiškučio Mikučio lavinamosios knygelės – skirtos vaikams nuo 2 metukų. Užduočių knygelių seriją sudaro net 21 knygelė, kuriose aptariamos mažyliams aktualios temos. Pirmosios serijos knygelės – SAPLVOS, DYDŽIAI, SKAIČIAI, FIGŪROS sulaukė didelės sėkmės ir populiarumo. Vėliau seriją papildė DIENELĖ, DARŽELYJE, ŠEIMA, APRANGA ir kitos temos, su kuriomis susiduriama kasdien. Naujausia serijos knygelė – KIŠKUTIS MIKUTIS NUGALI VIRUSĄ.

Kiekvienoje užduočių knygelėje ikimokyklinio ugdymo specialistų rekomendacijomis parengtos užduotėlės, atitinkančios 2–3 metų vaikų gebėjimus. Vaikai spręsdami knygeles ugdo dėmesio sutelkimą, mokosi laikyti pieštuką ir brėžti linijas, pažinti spalvas ir spalvinti, skaičiuoti iki 3. Mėgstamiausia vaikų veikla knygelėse – lipdukų klijavimas. Kiekvienoje knygelėje vaikai ras 40 lengvai nuklijuojamų apvalių lipdukų. 

Knygelių kvadratinė forma taip pat parinkta pasitarus su ugdymo specialistais, kad mažos vaikų rankytės nesunkiai pasiektų visus knygelės kraštus.  

Knygeles galima rinktis po 1 arba įsigyti jau paruoštus 3 skirtingus užduočių knygelių rinkinius: GELTONAS RINKINYS, ŽALIAS RINKINYS ir ORANŽINIS RINKINYS, kurių kiekvienoje po 5 knygeles. Įsigyjant rinkinius sutaupote.

PASAKĖLIŲ KNYGELĖS KIEKVIENAI SAVAITĖS DIENAI

Kiškučio Mikučio naujiena – pasakų knygelių rinkinys, kurį sudarys 7 knygelės po 3 pasakėles. Knygelių idėja   – sukurti   pasakų knygelių seriją 3–5 metų vaikams, kurios taip greit nepabostų, nes kiekvienai dienai būtų skirta vis kita. Šiuo metu prekybos vietose galima rasti 5 iš 7 knygelių, tačiau netrukus bus galima džiaugtis visa serija.

Kiekvienoje knygelėje linksmos pamokančios pasakėlės iš Kiškučio Mikučio šeimos gyvenimo. Knygelėse vaikai susipažįsta su vis kita spalva, namų aplinkoje supančiais daiktais, transporto priemonėmis. 

Knygelių seriją sudaro:

  • Kiškutis Mikutis ir Pikčiurna draugas
  • Kiškutis Mikutis ir Širdelių diena
  • Kiškutis Mikutis ir Geležinis kirminas
  • Kiškutis Mikutis ir Besotis Rajūnas
  • Kiškutis Mikutis ir Dičkis Bumbumsis
  • Kiškutis Mikutis ir Laiminga nelaimė
  • Kiškutis Mikutis ir Sparnuoti norai

ŽURNALAS MEGA KIŠKUTIS MIKUTIS

Kasmėnesinis žurnalas Kiškutis Mikutis tapo toks populiarus, kad kilo nauja idėja – sukurti ypatingą žurnalą vaikams, kuriame dar daugiau lipdukų, užduotėlių ir vaikus ypač džiuginantys priedai: žaisliukas, stalo žaidimas, kaukė, kortelės ir kt. 

MEGA Kiškutis Mikutis prekybos vietose pasirodo kartą per 3 mėnesius ir labai greit pradingsta iš parduotuvių lentynų. 

 

TOP pramogų parkai Lietuvoje

TOP pramogų parkai Lietuvoje

2022-07-18

Kelionės su vaikais su Jumis dalinasi įdomiausiais ir smagiausiais parkais visoje Lietuvoje. Čia pramogų ras ir patys mažiausi, ir net paaugliai, bet garantuojame – smagiai laiką praleis ir tėveliai.

Kai kurie iš parkų veikia tik sezono metu, kai kurie visus metus. Tad skaitykite ir planuokite smagiausią laisvalaikį su šeima.

1. CURIOCITY (KAUNAS)

CurioCity – unikali, didžiausia Baltijos šalyse, pramogų ir edukacijos erdvė visai šeimai, įsikūrusi Kaune, lengvai pasiekiamame prekybos centre MEGA, šalia automagistralės Vilnius-Klaipėda. Būtinai užsukite, jei dar nebuvote, nes vieta tikrai WOW. Ir garantuojame patiks ir patiems mažiausiems, ir net paaugliams.

Čia vaikų laukia net 12 skirtingų teminių, edukacinių erdvių, pritaikytų lavinti pojūčius ir geriau pažinti bei suprasti mus supantį pasaulį. Nuostaba ir įdomi informacija garantuota ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams!

Skrydis erdvėlaiviu į kosmosą, greitosios pagalbos ekipažo iššūkiai, kliūčių ruožas virš degančios ugnikalnio lavos, čiuožimas vaivorykšte, liepsnojančio namo gelbėjimas, detektyvinių situacijų narpliojimas, radijo laidų įrašų studija, kulinarinių užsiėmimų klasė, atskiros būrelių ir gimtadienių erdvės, renginių amfiteatras ir daugybė kitų galimybių žaisti, patirti, sužinoti, pajausti! O kur dar įvairūs eksperimentai ir galimybės persirengti įvairiais teminiais kostiumais.

2. PALANGOS VASAROS PARKAS (PALANGA)

Tai didžiausias batutų parkas Lietuvoje, esantis pačioje Palangos miesto širdyje.

Šiame komplekse veikia didžiulis batutų parkas su krepšinio lankais ir batutais, kurie gali iškelti žmogų net į 6 metrų aukštį. Čia rasite veiklos tiek vaikams, tiek suaugusiems. Kol vaikai smagiai šėlsta ant batutų, kliūčių ruože “Ninja Warrior” ar trijų aukštų žaidimo aikštelėje, tėveliai gali ramiai įsitaisyti ant sėdmaišių ir naršyti internete ar išbandyti mini golfą. Ekstremalesnius nuotykius mėgstantiems – įkurtas lynų takas medžiuose, kuris yra ko gero arčiausiai jūros visoje Lietuvoje. 

Čia gausu kavinių, poilsio zonų, veikia masažo salonas, tad atvykę, tikrai nenuobodžiausite. Įėjimas į parką yra nemokamas, mokama tik už pramogas. Čia galite ir labai smagiai švęsti gimtadienius. 

3. BOOM PARK (NETOLI PALANGOS)

Tai nuostabus pramogų parkas netoli Palangos, kuris sužavės ir vaikus, ir suaugusius. Čia rasite nerealius batutus ant vandens – tai smagiausia pramoga karštomis vasaros dienomis. Taip pat čia daugybė pramogų – čiuožimas padangų čiuožykloje, skrydis „zip line‘u“, šokinėjimas ant oro pagalvės, pasivažinėjimas ekskavatoriukais ir mašinėlėmis. O ir mažiesiams čia labai daug pramogų – įvairios karstynės, žaidimų aikštelė. Labai smagu, kad yra nuostabaus smėlio paplūdimys, galima išsimaudyti. Taip pat kavinė, kur labai skanus maistas. 

4. LABIRINTŲ PARKAS (ANYKŠČIAI)

Labirintų parkas – tai unikalus ir vienintelis tokio tipo pramogų parkas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Nors jis įsikūręs jau ne pirmus metus, bet vis laukėme, kol mūsų vaikas bus šiek tiek vyresnis, kad jį aplankytume. Bet nuvykę supratome, kad galėjome vykti ir anksčiau, nes pramogų čia gausu ir patiems mažiausiems. Pagrindiniai parko objektai – labirintai. Tai vietos, kuriose bus išbandyti Jūsų orientavimosi įgūdžiai. Patikėkite, kaip smagu. Parke taip pat yra ir  veidrodžių ir juostelių labirintai. Juostelių labirinto neteko niekur dar matyti, bet taip pat ir nepavyko rasti išėjimo iš jo. Visų vaikų didžiausia pramoga – padangų nusileidimo trasa. Čia pat rasite ir nerealų mini laipynių parką, o karštą dieną tikra atgaiva pasiplaukiojimas vienintelėmis Lietuvoje vandens mūšio valtelėmis!

Be visų kitų pramogų čia radome ir mini zoo,  vairavimo mokyklėlę, vaikiška karuselę, mini ekskavatorių bei žaidimų aikštelę. O kur dar šokinėjimo pagalvė, mini golfas, didieji šachmatai, didysis Jenga ir didžiosios šaškės, linksmasis kreivų veidrodžių kambarys, ledo čiuožykla ir dar daugelis kitų pramogų. Labai patogu, kad bilietas galioja visą dieną. Galima išeiti ir vėl grįžti. 

Šalia Labirintų parko veikia ir Toks kitoks miestelis. Tai yra vienintelė vieta, kurioje taip kitaip, neįprastai, pastatyti ir įrengti trys skirtingi namai, į kuriuos įėjus patirsite naujus pojūčius, nepatikėsite savo akimis ir padarysite smagiausias nuotraukas!

5. ADVENTICA (VILNIUS)

Turbūt nėra tokių, kurie nėra girdėję apie pramogų parką Adventica Vilniuje!  „Kelionės su vaikais“  tai mėgstamiausia pramogų vieta. O svarbiausia – linksmiausia vieta, kur švenčiame gimtadienius! Labai smagu, kad jau antrus metus veikiantis parkas nuolat atsinaujina – kiekvieną kartą čia atvykę, randame naujų pramogų. Jei dar nebuvote čia – būtinai planuokite savo apsilankymą! Adventica tai beveik 5000 kv. m. šeimos pramogų parkas po uždaru stogu. Skirtumas nuo visų kitų pramogų parkų tai, kad jame pramogos yra pritaikytos patiems mažiausiems, bet yra daug veiklų net ir paaugliams bei suaugusiems! Beje čia pramogauti galite visus metus! Adventica rasite karstynių ir laipynių erdves mažesniems ir didesniems, elektrinių mašinyčių kartodromą, ypatinga Nindzių zoną, mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, interaktyvių žaidimų pramogas (tokių originalių dar niekur neteko matyti), 500 kv. m užimantį, specialiai šiai erdvei kurtą pripučiamą batutą, įvairias čiuožyklas ir labirintus, patirčių ir žaidimų erdvę bei mažylių erdvę.

6. EUROPOS PARKAS (VILNIAUS RAJ.)

Atvykę į Europos parko muziejų, kurio lubos – dangus, o sienos – medžiai, susipažinkite su įvairiausių pasaulio šalių menininkų kūriniais. Mums tai viena iš smagiausių lauko erdvių pasivaikščiojimams netoli Vilniaus.

Europos parko eksponatai dažnai atrodo netikėti ir stebinantys, jie žadina vaizduotę ir tikrai sudomina tiek mažesnius, tiek ir didesnius vaikus. Mėgaudamiesi gamtos ramybe, atrasite didžiulį „milžino“ krėslą, kuris ne itin patogus sėdėti, išmėginkite ir mobilias skulptūras. Keliaudami toliau pateksite į ypatingus „rūmus“, kur juda grindys. Netoli verkiančio „ponio arkliuko“ – atrasite ir didžiulius lapus, pasukite juos! Europos parke  galima užsisakyti kūrybinius užsiėmimus „Mažasis menininkas“ ar sudalyvauti orientaciniame žygyje „Lobio paieškos“. Registruotis ir dalyvauti galite su draugų būriu iš darželio ar mokyklos.

7. RIO (KAUNAS)

Vasaros metu dirbantis pramogų parkas Kaune. Jame rasite penkis – 300 m2 plotą užimančius, įvairių dydžių ir aukščių pripučiamus batutus, vietos piknikui, grill zoną, paviljoną asmeninėms šventėms. 

Čia gausu pramogų tiek mažesniems, tiek ir didesniems. Jei esate kauniečiai ar vykstate pro Kauną - būtinai apsilankykite, neabejojame tikrai patiks.

8. ANYKŠČIŲ PRAMOGŲ PARKAI  - KALITOS KALNAS, TRIUŠELIŲ TVIRTOVĖ, BASŲ KOJŲ TAKAS (ANYKŠČIAI)

Kalitos kalnas – aktyvaus turizmo, poilsio ir pramogų parkas Anykščiuose. Ši vieta savita tuo, kad lauko ir vidaus pramogos veikia ištisus metus Kiekvienas gali susikurti neišdildomus įspūdžius, pripildytus adrenalino ir šėlsmo. Čia rasite skirtingų pramogų gausą bei jaukią kavinukę. Mūsų mėgstamiausia pramoga – nusileidimas vasaros rogutėmis.

Basų kojų takas – smagiausia vieta vaikams. Keliaukite basomis, pajuskite smėlio smilteles, samanas, kankorėžius, akmenis, atgaivinkite pėdas vandenyje. Gamtos apsuptyje įrengtas pėsčiųjų takas – tai ne tik sveikatingumo, bet ir atsipalaidavimo vieta. Šalia rasite ir išnykusių gyvūnų skulptūrų parką. Tai milžiniškos iš medžio išdrožtos skulptūros, kurios neabejotinai patiks vaikams.

Šalia lajų tako, Anykščių šilelyje nauja pramogų erdvė – Šilelio triušių tvirtovė. Čia įrengtas 500 metrų kliūčių ruožas, kurį įveikti tikrai prireiks ištvermės ir įgūdžių. Įveikus kliūčių ruožą pasieksite didingą tvirtovę, į kurią patekus, atsivers žadą atimanti šilelio panorama su laisvėje lakstančiais triušeliais . Taip pat lankytojai bus kviečiame pasivaikščioti tarp triušelių bei juos pamaitinti. Vaikams tai bus tikra pramoga.

9. KAKĖS MAKĖS PASAULIS (VILNIUS IR KAUNAS)

Turbūt mylimiausios vaikų herojės teminis žaidimų kambarys. „Kakės Makės pasaulis“ – pramogų erdvė vaikams iki 10 metų amžiaus, įsikūrusi Vilniuje bei Kaune PC „Akropolis“.  Kartu su vaikais galėsite stebėti scenoje vykstančius spektaklius, knygų pristatymus, susipažinti su įvairiausiais personažais, su jais šokti, dainuoti pamėgtas Kakės Makės daineles ar vaidinti. Mažieji vaikai čia ras mažylių erdvę. Tėveliai ten taip pat ras knygų ir sau, ir vaikams. Vyresni vaikai galės išbandyti aktyvias veiklas: čiuožyklas, laipiojimą tinklais per kliūtis, panardyti kamuoliukų baseine, pastrykinėti ant batuto ar nusileisti čiuožimo lynu (zip-line). Nuotykiai reikalauja daug energijos, tad užsukite į Monstrų virtuvę pasmaližiauti. Na, o gražiausias šventes vaikai galės švęsti pasirinktinai net keturiuose teminiuose gimtadienių kambariuose.

10. VINETU (KLAIPĖDOS RAJ.)

Vinetu kaimas – tai tikrai ypatinga vieta. Tai gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, kur dunda indėnų būgnai, į dangų stiebiasi toteminiai stulpai, o šalia stovi autentiškos indėnų palapinės tipi, kuriose apsigyventi gali ir atvykę svečiai. Kaime vedamos pažintinės, pramoginės programos, šaudymo turnyrai iš indėniškų ginklų, turistiniai maršrutai baidarėmis ir netgi bėgiojimas per žarijas. Gyvūnai yra neatsiejama indėnų gyvenimo ir kultūros dalis, tad ,,Vinetu kaime” gyvena įvairių gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių. Lankytojai gali prie jų prieiti, pamaitinti. Norintieji gali pajodinėti ir žirgais. Tai viena iš mėgstamiausių mūsų vietų tikroje gamtoje.

Keliaudami su vaikais nepamirškite Atostogų rinkinių, kurie užims vaikus pakeliui į pramogų vietas. 

50 įdomiausių muziejų Lietuvoje

50 įdomiausių muziejų Lietuvoje

2022-07-01

Dažnam ne tik vaikui, bet ir suaugusiajam pasiūlymas apsilankyti muziejuose skamba ne itin viliojančiai – mintyse iškyla nuobodžios ekspozicijos, informaciniai stendai surašyti smulkiu vienodu šriftu ir bejausmiai gidai. Tačiau „Kelionės su vaikais“ tikina, jog šiuo metu Lietuvoje yra daugybė muziejų, kurie maloniai nustebins ir mažus ir didelius lankytojus, o apsilankę juose panorėsite atsivežti ten ir savo draugus.

Šiais metais daugybė šeimų ruošiasi keliauti po Lietuvą, tad planuodami maršrutą įtraukite į sąrašus ir žemiau pateiktus muziejus. Vis dėlto prieš vykdami pasiskambinkite į norimus aplankyti objektus – įsitikinkite ar jie veiks jūsų pasirinktomis dienomis ir ar šiuo metu nėra vykdomi renovacijos darbai.

Taip pat įvertinkite ir oro sąlygas, jei lankysite lauko ekspozicijas – gali reikti šiltų drabužių, patogios neperšlampamos avalynės. Jei keliaujate su kūdikiais pasidomėkite ar vieta yra tinkama pravažiuoti vaikišku vežimėliu arba pasiimkite nešioklę ar vaikjuostę – įsidėję kūdikį galėsite saugiai pasivyti vyresnėlius, noriai tyrinėjančius muziejų eksponatus.

VILNIAUS APSKRITIS

1. Žaislų muziejus (Vilnius) – vaikai galės pamatyti ir išbandyti daugybę žaidimų, pažinti ir savo tėvų kartos žaislus. Ekspozicija įdomi ir mažiems, ir dideliems. Muziejų galima lankyti ir su ekskursija, kuri vedama pakankamai dažnai. Patalpose yra rengiamos specialios programos, galima jas išsinuomuoti ir gimtadieniams.

2. Energetikos ir technikos muziejus (Vilnius) – įsikūręs pirmojoje Vilniaus centrinėje elektrinėje. Su vaikais būtinai pakilkite į viršų – ten interaktyviose mokslo ekspozicijose spalvingi eksponatai iliustruoja įvairius technikos išradimus, demonstruoja fizikinius reiškinius ir procesus, ugdo lankytojų kūrybiškumą ir skatina norą eksperimentuoti. Vaikai gali imti, liesti, bandyti, sužinoti viską patys. Šios salės tęsinys yra trečiame aukšte, kur įrengtas protingas žaidimų kambarys.

3. Geležinkelio muziejus (Vilnius) – Prieš nepilną mėnesį atsinaujinęs geležinkelių muziejus - dabar moderniausias Baltijos šalyse! Garantuojame vaikams čia tikrai patiks.Daugybė interaktyvių žaidimų, galimybė pavairuoti lokomotyvą, nuostabi žaidimų aikštelė, mini geležinkelių modelių miestas, fantastiška lauko ekspozicija! Būtinai apsilankykite - vaikams tikrai patiks! Muziejus įsikūręs Vilniaus geležinkelio stotyje. Tai turbūt mūsų pats šiuo metu mėgstamiausias muziejus.

4. Karo technikos ir transporto skyrius (Vytauto Didžiojo karo muziejaus padalinys Vilniuje) – galima įsiropšti į senovinius automobilius, tankus, autobusus ir kitą transporto techniką.

5. Iliuzijų muziejus (Vilnius) – šioje vietoje iliuzijos persipina su mokslo išradimais ir menu: fizika ir optika eksponuojama kartu su mįslingais meno kūriniais ir klasikinėmis paslaptimis. Šią išskirtinę edukacinę patirtį praturtina interaktyvios pramogos — piešimas šviesa, šešėlių kūrimas ir nepamirštamos akimirkos pasaulyje aukštyn kojomis.

6. Europos parkas (Vilniaus r.) – išsidėstęs 19 km į šiaurę nuo Vilniaus miesto centro. Parke eksponuojamos virš 100 skulptūrų. Per parka nutiesti maždaug 7 km ilgio takai, taip pat parką galima apvažiuoti čia nuomojamais kalnų dviračiais. Nors lankymo kaina nemaža, bet užtat eksponatus galima liesti, ant jų užsiropšti, pasidaryti nuotrauką, o tai tikrai patiks mažiesiems atradėjams.

7. Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras (Vilnius) – skirtas sudominti lankytojus nacionaliniais ir regioniniais parkais, saugomomis augalų ir gyvūnų rūšimis, kraštovaizdžio ypatumais, skatinti savarankiškai keliauti ir atrasti mūsų krašto gamtos lobius. Įėjęs lankytojas pasijus tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys.

8. Valstybės pažinimo centras (Vilnius) – čia ne tik susipažinsite su pateikiama informacija, bet ir technologijų pagalba žymėsite gražiausią šalies vietą, sudėlioti savo šeimos herbą, pamėginsite subalansuoti valstybės biudžetą.Specialioje parodoje-seanse didelės, ant sienų projektuojamos vizualizacijos, paveikūs garso takeliai sukurs skirtingų laikotarpių nuotaiką, žadins vaizduotę.

9. AJ Šokolado skulptūrų muziejus (Trakai) – eksponuojama daugiau nei šimtas per pastaruosius metus meistrų sukurtų skulptūrų. Muziejuje įrengti keturi kambariai. Kiekviena salė – skirtinga.

KAUNO APSKRITIS

10. Lietuvos aviacijos muziejus (Kaunas) – LAM kolekcijoje beveik 20 tūkstančių eksponatų (tarp jų per 40 skraidymo aparatų). Didelių gabaritų orlaiviai bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika eksponuojama 2 ha ploto atviroje lauko aikštelėje. Čia rasite ir legendinės “muziejus organizuoja edukacinius užsiėmimus, skirtus įvairaus amžiaus moksleiviams, studentams, suaugusiems bei negalią turintiems asmenims.

11. Velnių muziejus (Kaunas) – velnių muziejuje saugoma per 3 tūkstančius velniukų – vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių, suvenyrų, kaukių. Čia rengiamos parodos, organizuojamos šventės, ekskursijos bei edukacinės programos vaikams, lankytojai gali įsigyti originalių, šmaikščių suvenyrų.

12. Muziejus Atominis bunkeris (Kaunas) – įkurtas 6 metrus po žeme – sovietmečio civilinės saugos slėptuvėje. Atominiame bunkeryje rasite išskirtinius technikos eksponatus. Bunkeryje gausu nešiojamų prietaisų, skirtų nustatyti radiacinę ir cheminę aplinką bei didelė apsisaugojimo priemonių nuo daugelio pavojų įvairovė.

13. Pogrindžio spaustuvė „ab“ (Kauno r.) – tai vienintelė tokio tipo slėptuvė Lietuvoje, kurios per visą jos gyvavimo laikotarpį neaptiko sovietų saugumas. Iš čia pogrindiniai leidiniai po mūsų šalį pasklisdavo tūkstantiniais tiražais. Ten pamatysite autentišką paslaptingą pogrindį, naudotus įrenginius.

14. Liaudies buities muziejus (Kaišiadorių r.) – vienas didžiausių (195 ha ploto) Europoje etnografijos muziejus po atviru dangumi. Išvysite šimtametes sodybas, malūnus, įvairias dirbtuves, žemdirbystės padargus, autentiškuose interjeruose pajusite laikmečio dvasią. Čia rasite ir įvairių veiklų – nuo amatų edukacinių užsiėmimų iki jodinėjimo žirgais.

KLAIPĖDOS APSKRITIS

15. Lietuvos jūrų muziejus (Klaipėda) – vienas lankomiausių muziejų šalyje. Daugiausiai dėmesio sulaukia delfinų pasirodymai. Šiauriausiame Kuršių nerijos taške esančiame muziejuje taip pat rasite jūrų gamtos ir laivybos istorijos ekspozicijas, kurios nuolat pildomos. Eksponatai pateikiami inovatyviai, panaudojant naujausias technologijas.

16. Raganų kalnas Juodkrantėje (Neringos sav.) – šviesiojoje dalyje prie plataus tako sutiksite žinomus pozityvius lietuviškų pasakų veikėjus, tačiau einant gilyn takas siaurėja, o personažai negatyvėja – čia slepiasi raganos ir velniai, Maršruto ilgis – 1,5 km, tad nesunkiai įveikiamas su vaikais. Šiandien Raganų kalnas – tai FB ir IG žvaigždė, vienas lankomiausių Vakarų Lietuvos turistinių objektų.

17. Laikrodžių muziejus (Klaipėda) – ekspozicijoje yra per 1700 originalių bei retų laikrodžių ir rekonstrukcijų. Muziejuje organizuojamos lygiadienių ir saulėgrįžų šventės, kiemelyje vyksta įvairūs renginiai, o šeštadieniais ir sekmadieniais vidudienį kiemelyje galima nemokamai klausyti karilijono varpų muzikos koncertų.

ALYTAUS APSKRITIS

18. Šakočių muziejus (Druskininkų sav.) – pirmasis ir vienintelis pasaulyje toks muziejus, eksponuojami lietuviško šakočio analogai, kepami užsienio šalyse. Ekskursijos metu galima sužinoti, kuo kitų šalių šakočiai skiriasi nuo lietuviškojo, taip pat pamatyti daugybę senovinių indų ir įrankių, naudotų šakočių gamybai. Čia eksponuojamas  šakotis – Gineso rekordininkas, kurio aukštis net 3 m 72 cm.

MARIJAMPOLĖS APSKRITIS

19. Plaktukų muziejus (Vilkaviškio r.) – muziejus Degučių kaime atidarytas 2018 m. ir yra antrasis toks muziejus Lietuvoje. Muziejuje šiandien yra apie 600 eksponatų. Plaktukai sunumeruoti, prie kiekvieno parašyta kilmės šalis ir paskirtis. Jų yra pačių įvairiausių: skirtas smulkiems darbams, akmenims tašyti, girnoms kalti, juvelyro plaktukas, teisėjo, mėsininko, baldžiaus ir t.t

20. Bulvės muziejus (Šakių r.) – muziejus turi tris aukštus, kiekvienas iš jų skirtas atskiroms ekspozicijoms. Pirmajame aukšte viskas skirta bulvininkystei nuo jos atsiradimo Europoje. Kitos ekspozicijos skirtos žemdirbiams ir agronomams.  Šalia yra ir didžiulis paminklas bulvei – maitintojai.

21. Varlių namelis (Šakių r.) – lankantis Šakių rajone, Varlių namelį tikrai verta įtraukti į lankytinų objektų sąrašą, kadangi čia sukaupta varlių kolekcija tikrai nemenka – per 12 metų čia sukaupta daugiau nei 4 tūks. Eksponatų.

22. Zuikių muziejus (Sasnava) - Sasnavos bendruomenės Zuikių muziejuje galima pamatyti apie 800 įvairiausių zuikučių mažiausias – vos 1 cm., didžiausias – 1 m. Daug įdomaus galima sužinoti apie Sasnavos miestelio pavadinimo atsiradimo istoriją. Muziejuje vyksta linksmi edukaciniai užsiėmimai, kurie pritaikomi įvairioms amžiaus grupėms. Čia galima nusifotografuoti zuikių foto atelje, virtuvėje pagaminti zuikių meduolius, rankdarbių kambaryje – pagaminti ,,miego zuikutį“ ar kitą darbelį, žaisliuką su zuikučiais, šokti, mankštintis, kurti pasaką.

TELŠIŲ APSKRITIS

23. Žemaitijos kaimo ekspozicija (Telšiai) – lankytojus čia pasitinka ir Lietuvos žemaitukų veislės arkliai. Muziejus siūlo įvairių edukacinių užsiėmimų, čia vyksta įvairios tradicinės šventės, klojimo teatro vakarai.

24. Šaltojo karo muziejus (Plungės r.) – unikali vieta, kurioje galima pajusti sovietmečio dvasią. Muziejus supažindina lankytojus su Šaltojo karo įvykiais, jo grėsme Europos tautoms ir valstybėms, taip pat ir Lietuvai. Buvusio šachtinio paleidimo įtaiso statiniai ir įrengimai yra demonstruojami kaip realus ir apčiuopiamas istorinis įrodymas.

25. Meškų muziejus (Telšiai) - Šis muziejus, įsikūręs Žemaitijos turizmo informacijos centre – tai unikali vieta Lietuvoje, kur surinkta per 3000 iš įvairios medžiagos, skirtingų dydžių ir formų meškų ir meškučių. Daugelis čia gyvenančių meškų turi savo unikalią istoriją, kurią perdavė juos čia apgyvendinę šeimininkai. Muziejaus idėja neatsiejama nuo Telšių krašto istorijos, kuri byloja, kad Meška – žemaičių simbolis. Čia apsilankę ne tik mažieji džiaugsis meškučių gausa, bet ir suaugusieji pajus nostalgiją apžiūrinėdami ne vieną dešimtmetį skaičiuojančius eksponatus.

26. Lietuvos aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejus - Lietuvos aviacijos pradininko Aleksandro Griškevičiaus (1809-1863) memorialinis muziejus įsteigtas 1981 m., name, kuriame jis gyveno. A. Griškevičius teoriškai ir praktiškai siekė įrodyti, kad žmogus, kaip ir paukštis, gali skraidyti, suprojektavo ir aprašė skraidymo aparatą „garlėkį“, kurio maketą muziejaus lankytojai gali išvysti, drauge su kitais, aviatoriui skirtais eksponatais. Šiame muziejuje taip pat aplankysite ir XIX a. -XX a. pradžios etnografinę ekspoziciją apie Viekšnių krašto žmonių buitį, tradicijas, pasigrožėsite J.Rušino ir kitų šio krašto tautodailininkų kūrybos paveldu.

PANEVĖŽIO APSKRITIS

27. Kalėdinių žaisliukų muziejus (Panevėžio r.) – kolekciją sudaro per 2 000 senų eglutės papuošalų ir atributikos. Panašaus muziejaus nėra ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose Baltijos šalyse. Muziejuje vykdomos edukacinės programos: „Pasakiškos Kalėdos“: „Kalėdų Senelis“, „Kalėdų atvirukai“, „Šiaudiniai eglutės žaisliukai“.

28. Lėktuvų muliažų muziejus – Įstros lėktuvų muziejus (Panevėžio r.) – vienintelis Lietuvoje lėktuvų muliažų muziejus po atviru dangumi bei aviacijos istoriją atspindinti vidaus ekspozicija. Eksponuojami kariniai naikintuvai, mokomieji naikintuvai bei sraigtasparniai, naudoti XXa. antroje pusėje.Yra galimybė apžiūrėti sraigtasparnį MI-8 iš vidaus, jame pasėdėti bei nusifotografuoti (iš anksto susitarus). Lauko ekspozicijoje leidžiama fotografuoti, rengti fotosesijas, filmuoti.

29. Senovinės technikos muziejus (Biržų r.) – čia išvysite senovinių garo traktorių, traktorių, autobusų, sunkvežimių, spec. paskirties technikos, prieškarinių, bei tarybinių automobilių, motociklų, dviračių kolekcijas. Iš anksto užsakius galite išvysti garo traktoriaus užvedimą. Sodyboje veikia ir „Grūdo kelias“ – tai pažintinė-edukacinė ekskursija senovinėje sodyboje, kur galima pasigaminti ir savo kepaliuką. Ūkyje laikomi ir žvėreliai, tokie kaip elniai, danieliai, muflonai, alpakos, asiliukas, avys, ožkos, triušiai, naminiai paukščiai. Pramogų su vaikais čia užteks visai dienai.

30. Arbatinukų galerija (Biržų r.) – kolekcijoje daugiau nei 400 eksponatų ir įkūrėjai pažymi, kad ekspozicija greitai auga.

31. Sigutės Kiaulėnienės šeimos muziejus (Biržų raj.) - Sigutės Kiaulėnienės šeimos muziejuje pamatysite apie 150 pačios Sigutės kurtų ir įvairiausiais drabužėliais papuoštų lėlių bei virš 1200 padovanotų ir rinktų lėlių, taip pat senovinių buities rakandų, padargų.

UTENOS APSKRITIS

32. Angelų muziejus (Anykščiai) – kolekcijoje per šimtas angelų: nutapytų, medinių, keramikinių, stiklinių ir visokių kitokių. Tiek daug sparnuotųjų pagalbininkų niekur kitur Lietuvoje nepamatysite, juolab kad ši ekspozicija yra nuolat pildoma. Čia vykdomi ir įvairūs renginiai. Vaikams iki 7 m. lankymas nemokamas.

33. Arklio muziejus (Anykščių r.) – muziejuje pristatomi įvairūs amatai, lankytojai gali apžiūrėti audėjo, keramiko, duonos kepėjo, kalvio, juvelyro ir medžio drožėjo darbus. Už muziejaus teritorijos ribų lankytojai gali mėgautis jodinėjimu arkliais ar rogėmis ar suptis ant sūpynių.

34. Etnokosmologijos muziejus (Molėtų r.) – muziejaus lankytojai pirmiausiai kviečiami į ekspozicinę galeriją, įrengtą kalno šlaite. Muziejuje galima paliesti meteoritą, pasikelti į 30 m. aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir pasigrožėti Aukštaitijos apylinkėmis. Žvelgiant pro saulės teleskopą ir dienos metu galima išvysti saulės ugnikalnius – protuberantus. Tai pirmasis Lietuvoje muziejus, veikiantis visą parą. Aplink muziejų kuriamas miško parkas.

35. Plaktukų muziejus (Ignalinos r.) – pirmasis toks Lietuvoje. Muziejuje galima apžiūrėti apie 600 įvairiausių plaktukų.

36. Senovinės bitininkystės muziejus (Ignalinos r.) – galima ne tik išvysti įvairiausių senovinių avilių bei bitininkystės įrankių, bet ir paragauti „Radvilų deserto“, nusilieti gryno vaško žvakę ar net pasinerti į medaus aromaterapiją! Muziejaus ekspozicijose sužinosite, kaip bitės buvo saugomos nuo meškų, išvysite mitologines bičių dievo ir deivės skulptūras, senoviškoje klėtelėje susipažinsite su augalais, kurie bitėms dovanoja medų.

37. Tiltiškių vandens malūnas – radijo muziejus (Zarasų r.) – pagrindinis ir originaliausias muziejaus eksponatas – tai pats vandens malūnas, išlikusios orginalios girnos, keltuvas ir autentiški vitražai. Didžiąją muziejaus dalį užima senoviškų radijo aparatų kolekcija. Apie pastatą įdomiai papasakos jums pats šeimininkas.

38. Miško muziejus (Anykščių raj.) - Troškūnų girininkijoje įrengtame muziejuje pamatysite miško gyvūnų, augalų ir vabalų kolekcijas. Galėsite keliauti šalia esančiu miško pažintiniu taku, pasigrožėti turtinga augmenija bei 500 metų senumo ąžuolu. 2,5 hektaro arboretume auga 85 medžių rūšys. Prie kiekvieno lentelė su lietuvišku bei lotynišku augalo pavadinimu. 2008 m. arboretumą papuošė skulptūrų parkas miško tema.

ŠIAULIŲ APSKRITIS

39. Šokolado muziejus (Šiauliai) – įsikūręs senajame “Rūtos” saldainių fabriko pastate. Čia pasakojama apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Muziejuje netrūksta interaktyvių užsiėmimų: čia galima nusifotografuoti ir elektroniniu paštu išsiųsti savo nuotrauką ar sukurtą saldainių popierėlį draugams, pažaisti įvairių žaidimų. Užsisakę edukacinį užsiėmimą „Saldžioji laboratorija“, maži ir dideli lankytojai trumpam tampa šokolado meistrais. Šalia veikia istorinė „Rūtos“ saldainių parduotuvė ir kavinė.

40. Katinų muziejus (Šiaulių r.) –  unikalus tokio tipo muziejus visame Pabaltijyje. Čia galima pamatyti kačių statulėles, paveikslus, atvirukus, pašto ženklus, indus, žaislus, piešinėlius, knygas, netgi paskaityti eilėraščių apie kates. Muziejaus prieigose taip pat yra įkurtas ir gyvasis kampelis, kuriame gyvena įvairūs egzotiški gyvūnai. Muziejuje taipogi organizuojamos įvairios parodos, renginiai bei vaikų gimtadieniai.

41. Dviračių muziejus (Šiauliai) – vienintelis specializuotas dviračių istorijai skirtas muziejus Lietuvoje. Čia dera tradicinės ekspozicijos ir naujausios technologijos, o kiekvienas lankytojas čia tampa aktyviu dalyviu.

42. Inkilų muziejus (Šiaulių r.) – inkilai iškelti keliose gyvenvietės vietose, šalia įrengti 7 stendai, kuriuose pateikiama informacija apie inkilų iškėlimo zonas, aprašyti juose perintys paukščiai bei paaiškinta, kuriai paukščių rūšiai skirtas kiekvienas iškeltas inkilas.

43. Šiaulių geležinkelio muziejus (Šiauliai) – muziejuje sukaupta apie 6000 eksponatų. Lauko ekspozicijoje lankytojus pasitinka siaurojo geležinkelio garvežys PT-4–153 ir plačiojo geležinkelio garvežys L–0106, vikšrinės traktorių, įvairių tipų drezinos, siaurojo geležinkelio vagonas ir kita technika. Lankytojus sudomina nutiesta kelio atkarpa ant metalinių pabėgių, iešmų perjungimo mechanizmas, mediniai ryšių ir elektros stulpai, daug kitų eksponatų.

44. Telefonijos muziejus (Šiauliai) – čia rasite įvairiausių telefonų modelių, matysite kaip jie keitėsi per šimtmetį. Muziejuje organizuojamos apžvalginės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai  skatins lankytojus būti ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais dalyviais.

45. Policijos muziejus (Šiauliai) – čia galite susipažinti su Lietuvos ir Šiaulių policijos atsiradimo istorija, apžiūrėti pareigūno uniformas, pasimatuoti neperšaunamą liemenę ar palaikyti skydą, „pasimatuoti“ antrankius arba patiems pasidaryti piršto antspaudą. Puiki idėja tėčio dienai su vaikais.

46. Fotografijos muziejus (Šiauliai) – muziejuje įrengta moderni galerija, edukacinė erdvė ir fotolaboratorija, skaitykla ir informacijos centras, veikia leidinių ir suvenyrų krautuvėlė, atviroje stogo terasoje įrengtos vasaros kavinė ir miesto apžvalgos aikštelė su „camera obscura“.

47. Mečislovo Ežerskio lazdų muziejus (Kelmės r.) – Mečislovo lazdos sertifikuotos ir pripažintos tautinio paveldo produktu. Šiuo metu lazdų muziejuje eksponuojama 1200 lazdų. Čia eksponuojamos ir įvairaus dydžio gyvūnų ir paukščių skulptūros bei kiti medžio darbai.

48. Centų kambarys (Šiauliai) – įkurtas Šiaulių universiteto bibliotekoje. Centų kambario įrengimui panaudota 157 tūks. 130 monetų, kurių bendra vertė – 3463 litai 69 centai (1003.15 €).

49. Kleboniškių kaimo buities ekspozicija (Radviliškio r.) – galima užeiti į kaimo gyventojų sodybas, susipažinti su įvairiais darbo įrankiais, namų apyvokos reikmenimis – pajusti, kaip anuomet Lietuvos kaimeliuose gyveno mūsų senoliai. Šis muziejus-draustinis unikalus, nes gyvenimas čia nenutrūkęs – trys sodybos vis dar gyvenamos.

TAURAGĖS APSKRITIS

50. Kęsčių gaisrinės muziejus (Tauragės r.) - 2014-05-07 Kęsčiuose atidarytas Vlado Liekio vardo muziejus, kuriame ilgametis ugniagesys eksponuoja per gyvenimą surinktus trofėjus, susijusius su ugniagesio-gelbėtojo, arba kaip pats įkūrėjas sako, – gaisrininko darbu.

Keliaudami nepamirškite į krepšį įsidėti atostogų knygelių rinkinius, kad kelionė vaikams neprailgtų :)

Rodyti daugiau