Nemokamasatsiėmimas

Nemokamas

atsiėmimas

Paruošimeprekę per dieną

Paruošime

prekę per dieną

Duomenųsaugumas

Duomenų

saugumas

Nemokamaspristatymas nuo 20€

Nemokamas

pristatymas nuo 20€

Pristatymasį užsienį

Pristatymas

į užsienį

Informacija:
+37063021094 +37063021094  |  info@pirktuve.lt
Informacija:
+37063021094  |  info@pirktuve.lt
Pageidavimai (0)

Pažintiniai takai Lietuvoje, tinkami lankyti ir su kūdikiais

2022-06-13
Pažintiniai takai Lietuvoje, tinkami lankyti ir su kūdikiais

Lietuvoje – daugiau nei 200 pažintinių takų. Visi jie savaip įdomūs ir gražūs – upių vingiais, žaliuojančiais miškais, gamtos įdomybėmis. Mūsų šios vasaros draugai „Kelionės su vaikais“  atrinko Jums pažintinius takus, kurie geriausiai tiks šeimos išvykoms ir kuriuos lengvai įveiksite net su mažais vaikais.


SVARBU. Rinkdamiesi pažintinius takus visada atkrepkite dėmesį į tako dangą – dažniausiai ji būna natūrali arba medininių lentučių. Pasirinkdami natūralios dangos takus, įvertinkite oro sąlygas. Po lietaus pasivaikščiojimas tokiu pažintiniu taku su vaikais gali būti ne tik nemalonus, bet ir varginantis ar neįmanomas, ypač jeigu vaiką vežatės vežimėlyje. Žemiau pateiktame sąraše rasite tik tuos takus, kuriuos nesunkai įveiksite ir su vežimėliais, ir su vaikais norinčiais važiuoti balansiniu dviratuku ar paspirtuku.

Prieš vykdami, ypač į toliau esančius objektus, visada paskambinkite į vietinį turizmo informacijos centrą ir pasitikrinkite ar takai yra atviri lankytojams, dažnai šiltuoju metų laiku ten vyksta atnaujinimo ir tvarkymo darbai.

Visus takus patogiai Jums suskirstėme pagal apskritis – tad skaitykite, išsisaugokite ir planuokite laiką su šeima gamtoje. Vasara tam puikus laikas!


VILNIAUS APSKRITIS

Strielčiukų žygtakis (Vilniaus m. sav.) – dalis tako puikiai tinka su važiuoti su vežimėliu, tačiau kai kur gali tekti jį trumpai panešti. Ši vieta yra ypač patogi norint pabėgti nuo sostinės šurmulio ir ramiai pasivaikščioti. Yra dvi trasos: 2,5 ir 3,5 km.

Pūčkorių pažintinis takas (Vilniaus m. sav) – daugeliui šis takas yra žinomas dėl Pūčkorių atodangos regyklos. Mes su vaikais rekomenduojame šį taką pradėti nuo Belmonto pramogų komplekso. Labai patogus ir smagus bei vaizdingas pasivaikščiojimas. 

Miško turtų pažintinis takas (Vilniaus r. sav.) – neilgas, vos 1 km. Nors tako danga natūrali, bet dėl lygaus reljefo yra puikiai įveikiamas vežimėliu ar dviratuku.

Varnikų pažintinis takas (Trakų r. sav.) – labai vaizdingas ir populiarus pažintinis takas. Didžioji jo dalis iš medinių lentelių su didesniais tarpeliais, kitą dalį sudaro lygus natūralus kelias, bet su vežimu ši dalis nesunkiai įveikiama.

Pauolios miško takas (Vilniaus r. sav.) – labai mažai žinomas, bet puikiai sutvarkytas, pritaikytas neįgaliesiems, todėl puikiai tinkamas ir su vaikiškais vežimėliais. Prie tako yra daug poilsio vietų, nuorodų ir nedidelių pramogų didesniems vaikams.

Sakiškių rekreacinė poilsiavietė (Vilniaus r. sav.) – mažai žinoma, tačiau puikiaiEuropos Sąjungos lėšomis sutvarkyta vieta. Mediniais takeliais galima apeiti ir pasigrožėti mišku, pailsėti įrengtose poilsiavietėse. Netoli yra ir Zamečkavo skulptūrų parkas. Prie tako yra daug medžio skulptūrų, vaizduojančių miško žvėris, paukščius, grybus ir uogas, kurios pritraukia vaikų dėmesį.

Balto kalno takas (Širvintų r.) – labai tinkamas ramiems pasivaikščiojimams. Visą laiką vingiuoja pušynu, yra kilpinis, todėl grįžtate ten, kur pradedate pasivaikščiojimą. Šioje vietoje yra daug skulptūrų, suoliukų ir informacinių stendų. Taip pat, nuo Baltojo kalno atsiveria nuostabus vaizdas į Neries kilpą.

Gaujos pažintinis takas (Šalčininkų r. sav.) – tako ilgis apie 1,7 km. Yra įrengta 18 labai įdomių stotelių. Tako trasos su natūralia danga ilgis apie 1,4 km., su medžio danga – apie 0,3 km. Dalis tako yra pritaikyta lankymui neįgaliesiems, tad puikiai įveiksite ir su vežimėliu.

KAUNO APSKRITIS

Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinis takas (Kauno r. sav.) – vežimėliu įveikiama ta tako dalis, kuri veda per pelkę, todėl rekomenduojame eiti nuo tako pabaigos, nes miško kelias su vežimėliais neįveikiamas.

Kadagių slėnio pažintinis takas (Kauno r. sav.) – ilgis apie 1,3 km. Šiuo metu vienas žinomiausių pažintinių takų Lietuvoje. Pirmoji pusės kilometro ilgio tako dalis yra pakylėta, lentinė, patogi keliauti ir su vežimėliais, tačiau antroji, deja, nelabai, nes veda stačiais miško keliukais. Vis dėlto pirmąją dalį pamatyti verta, būsite apsupti gamtos grožio.

KLAIPĖDOS APSKRITIS

Aukštumalos pažintinis takas (Šilutės r.sav.)daugiau nei kilometro ilgio pažintinis takas puikiai pritaikytas važiuoti vežimuku, atskleidžia visą aukštapelkės grožį. Pažintinio tako pabaigoje, prie pelkinio ežerėlio, įrengta 3 metrų aukščio apžvalgos platforma.

Baltų mitologijos parkas (Kretingos r. sav.) – pirmasis ir vienintelis Lietuvoje objektas, kuriame susipažinsite su Baltų tautų pirmykštės mitologijos pilna sandara, gyvame miške pamatysite visas pagrindines Baltų dievybių panteono skulptūras. Tai muziejinio, edukacinio, pažintinio ir aktyvaus poilsio miško takas. Taip pat puikus pasirinkimas keliaujant su vežimėliu.

Jauryklos upės parkas (Kretingos r. sav.) – įkurtas būtent pagal tėvų su vaikais poreikius. Parke iš viso įrengta daugiau nei 3 km ilgio naujų sveikatingumo bei gamtinių edukacinių takų su įvairiais mediniais tilteliais ir lieptais. Čia atrasite ir 5 landšafto apžvalgos aikšteles, iš kurių atsiveria įdomių gamtos objektų vaizdai. Netrūks veiklos ir vaikams – rasite ten net kelias vaikų žaidimų aikšteles su smėlio lauku ir laipiojimo įrenginiais, sūpynėmis.

Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas (Neringos sav.) – visiems puikiai žinomas ir vienas gražiausių takų Lietuvoje. Tik labai nedidelė dalis jo yra smėlėta, bet ją puikiai galima įveikti kelias minutes pasinešant vežimėlį. Tako trasa sudaro apie 2 km.

MARIJAMPOLĖS APSKRITIS

Buktos pažintinis takas (Marijampolės sav.) – maždaug 1,5 km takas, kuris idealiai tinka pasivaikščiojimui su mažais vaikais vežimėliuose. Didžiąją tako dalį dengia natūrali danga arba medinis takas, tad jau vaikštantiems vaikučiams nesunkiai įveikiamas. 

Gelgaudiškio pažintinis takas (Šakių raj.) – pažintinis takas, esantis vieno iš didžiausių Lietuvoje Gelgaudiškio dvaro teritorijoje. Einant šiuo taku turite puikią progą pasigrožėti dvaro parku ir tikrai gražiai sutvarkyta teritorija.

TELŠIŲ APSKRITIS

Lopaičių pažintinis takas (Rietavo sav.) – įveikiamas su vežimėliu, gausus informacinių stendų, kurie supažindins jus su paslaptingu Lopaičių mišku. Keliaudami taku, galėsite atsigaivinti devynių šaltinių, sutekančių į Aitros upę, vandeniu, pasigrožėsite upės suformuotu slėniu. Takas veda į Lopaičių piliakalnį.

Šeirės pažintinis takas (Plungės r. sav.) – dalis tako sutampa su dviračių taku aplink Platelių ežerą. Takas yra tiksliai sužymėtas nuorodomis, pradžioje rasite labai išsamų informacinį stendą. Tako danga – sukietintas gruntas (idealus pravažiuoti su vežimėliu).

Germanto ežero pažintinis takas (Telšių r. sav.) – veda per Lietuvos tūkstantmečio parką. Germanto ežero pakrantėje įrengta vandens pojūčių zona, maudykla, vaikų žaidimų aikštelė. Take gausu atokvėpio vietų, sūpynių, skulptūrų. Visai šalia yra kitas, Ilgio pažintinis takas – šis, deja, visai nepritaikytas su mažais vaikais, bet tikrai įdomus. Dalį pažintinio tako sudaro pojūčių (basakojų) takas, skirtas keliauti basomis kojomis per pelkę, birias dangas, akmenis, rąstus, buomus – iš viso 1,2 km aplink Ilgio ežerą.

ALYTAUS APSKRITIS

Žuvinto ežero gamtos takas (Alytaus r. sav.) – takas yra unikalus, nes atrodo kaip vienas ilgas tiltas. Jo ilgis 450 m., takas naujai įrengtas, puikiai tinkantis pravažiuoti su vežimėliais. Šalia jo duris atvėrė ir šiuolaikiškas Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centras, kuris įdomiai moko apie vietos gamtą.

UTENOS APSKRITIS

Šventosios dešiniojo kranto sveikatingumo takas (Anykščių r. sav.) – puikus pėsčiųjų ir dviračių takas su terasomis, poilsio aikštelėmis, nusidriekęs nuo Šventosios upės užtvankos iki pėsčiųjų tilto.

Medžių lajų takas (Anykščių r. sav.) – vienas iš nedaugelio apžvalgos bokštų, į kurį galima pakilti su liftu. Tako pabaigoje yra apžvalgos bokštas, kurio aukštis – 34 metrai. Čia galima apžvelgti Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus.

Dubingių piliavietės pažintinis takas (Molėtų sav.) – einant šiuo su vaikais lengvai įveikiamu taku turite puikią progą pasigrožėti vieno giliausių ir didžiausių Lietuvos ežerų – Asvejos panorama bei susipažinti su Lietuvos istorija.

ŠIAULIŲ APSKRITIS

Mūšos tyrelio pažintinis takas (Joniškio r. sav.) – tai ilgiausias pelkėje esantis lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Lengvai įveiksite jį su vežimėliu.

TAURAGĖS RAJONAS

Plynosios pažintinis takas (Tauragės r. sav.) – nesudėtingas 1,5 km į vieną pusę takas. Vienos krypties, tad atgal grįžti reikia tuo pačiu keliu. Tai medinis takas, kai kur šiek tiek palūžusios lentelės, bet be didesnių problemų įveikiamas vežimėliu.

PANEVĖŽIO APSKRITIS

Pašilių stumbryno pažintinis takas (Panevėžio raj.) – takas neilgas, šiek tik daugiau nei 0,5 km. Jį lengvai įveiksite su vežimėliu, o tuo pačiu susipažinsite su čia gyvenančiais didingais gyvūnais stumbrais.


Kad keliauti su vaikais būtų lengviau, kviečiame į kelionę pasiimti jau paruoštus atostogų knygelių rinkinius, sudarytus atsižvelgiant į skirtingas amžiaus grupes. Rinkinius rasite ČIA