Nemokamasatsiėmimas

Nemokamas

atsiėmimas

Paruošimeprekę per dieną

Paruošime

prekę per dieną

Duomenųsaugumas

Duomenų

saugumas

Nemokamaspristatymas nuo 20€

Nemokamas

pristatymas nuo 20€

Pristatymasį užsienį

Pristatymas

į užsienį

Informacija:
+37063021094 +37063021094  |  info@pirktuve.lt
Informacija:
+37063021094  |  info@pirktuve.lt
Pageidavimai (0)

Idėjos, kaip prikelti senus žurnalus naujam gyvenimui

2022-04-20
Idėjos, kaip prikelti senus žurnalus naujam gyvenimui

Jau daugiau nei 10 metų visa Lietuva balandžio mėnesį DARO tvarką ir draugiškai dalyvauja gamtos švarinimo akcijoje. Juk balandis – švaros mėnuo!

Šiais metais siūlome nepamiršti ir savo namų tvarkos, todėl dalijamės idėjomis, kur ir kaip panaudoti perskaitytus žurnalus vaikams ar jau išspręstas užduočių knygeles.

Skirtukai knygoms. Vienas paprasčiausių ir nesunkiai įgyvendinamų darbelių – skirtukai knygoms. Žurnaluose vaikams „Kutis“, „Kiškutis Mikutis“, „Nykštukas“ bei knygelėse gausu ryškiaspalvių lapų ir mielų personažų, kuriuos kerpant ir klijuojant galima pasigaminti žaismingų skirtukų knygoms. 

Pieštukinė. Tiek žurnalų, tiek knygelių viršeliai spausdinami ant kietesnio spalvoto popieriaus, kurį galima susukti į tūtelę ir suklijuoti. Pritvirtinus dugną, išeina graži pieštukinė. Ją galima papildomai dekoruoti personažais ar lipdukais. 

Skirtuko knygai ir pieštukinės pavyzdžiu dalinasi „Kiškučio Mikučio“ redaktorė Rasa Dmuchovskienė, kuri šią idėją įgyvendino su darželio, kuriame dirba, auklėtiniais.

Pintas krepšelis.  Šis darbelis sudėtingesnis, bet rezultatas išties puikus. Šiam darbeliui žurnalo lapus sulankstykite į maždaug 2 cm pločio juosteles. O tada iš jų pinkite krepšelį: 3 juosteles horizontaliai, 3 vertikaliai perkiškite vieną per kitą. Išsamią instrukciją rasite čia: https://youtu.be/a61OX2o7hcE

Pintą krepšelį iš „Kučio“ ir „Kiškučio Mikučio“ žurnalų pagamino mūsų dizainerė – maketuotoja Reda Žukė su vaikais. 

Kitos idėjos. Iškirpus Kutį, Kiškutį Mikutį, Nykštuką ar kitus žurnalų personažus ir priklijavus ant ledų pagaliuko ar popierinio šiaudelio, galima surengti lėlių teatro pasirodymą. O susmulkintus lapus sudėti į naminio gyvūnėlio narvelį ar katės dėžutę. Jei darbelių daryti nesinori, labai svarbu viską išmesti į popieriaus rūšiavimo konteinerį ir taip saugoti gamtą.

Tai tik kelios iš daugybės idėjų, todėl kviečiame kurti ir dalytis mintimis, kaip Jūs panaudojate senus žurnalus ir knygeles!